Getty Images

W ostatnich dniach pojawiło się sporo spekulacji na temat Tahitha Chonga. Młody Holender wciąż nie przedłużył kontraktu z Manchesterem United.

W mediach pojawiło się sporo informacji, jakoby młody piłkarz “Czerwonych Diabłów” nie był zainteresowany przedłużeniem kontraktu z klubem z Old Trafford. Głównym kandydatem do pozyskania Chonga wydaje się mistrz Włoch, Juventus, który upatruje w tym przypadku analogię do sytuacji z Paulem Pogbą.

Kontrakt Holendra wygasa w czerwcu 2020 roku, a po wypowiedziach wydaje się, że sam zawodnik nie wie, jak rozstrzygnie się jego przyszłość.

– Aktualnie jestem piłkarzem Manchesteru United, a sezon jest pełen niespodzianek. Skupiam się na tym. Rozmowy kontraktowe przyjdą naturalnie. Obecnie skupiam się na sezonie – mówił Chong.

19-latek zapytany z kolei czy w styczniu wchodzi w grę jego wypożyczenie do innego klubu przyznał, że nie odrzuca żadnej możliwości.

– Jestem otwarty na wszystkie propozycje. Ważne jednak jest to, aby pozostał skoncentrowany. Zobaczymy, w jakim kierunku to zmierza. Porozmawiam z rodziną o tym, co dla mnie będzie najlepsze.

Przy czym młody Holender w rozmowie dla Fox Sports potwierdził, że zaoferowano mu na Old Trafford nową umowę.

– Tak, klub zaoferował mi nowy kontrakt, ale sezon obecnie wszedł na najwyższy bieg, więc pomyślę o tym później – mówił.

Oliwy do ognia w sprawie odejścia Chonga z Manchesteru United dolał jego agent, Erkan Alkan, którego zdaniem jego klienta obserwują czołowe kluby na świecie.

– To prawda, że Chong znajduje się pod baczną obserwacją topowych klubów. Jest to jednak wczesny etap sezonu. Spokojnie czekamy na ruch ze strony United. Latem zobaczymy, co będzie najlepsze dla Tahitha w kontekście jego rozwoju.

Dyskusja