Getty Images

Jak przekazał “Manchester Evening News” za korespondentem serwisu The Athletic, Jordanem Campbellem, klub z Old Trafford zatrudnił Neila McIlhargeya na stanowisku analityka ds. rekrutacji zawodników.

Neil McIlhargey pracował już wcześniej w innych angielskich klubach, jak chociażby w Brentford oraz Watfordzie. Następnie przez Marka Warburtona został sprowadzony do Rangersów. Obaj panowie znali się wcześniej ze wspólnej pracy w Brentford, gdzie Warburton był menedżerem, zanim objął klub z Ibrox Stadium.

Rola McIlhargeya w Rangersach sprowadzała się do analizowania nadchodzących rywali szkockiej drużyny, a także do pracy z pozostałymi członkami sztabu szkoleniowego. Był też zaangażowany w proces rekrutacyjny w zakresie ustalania celów transferowych klubu.

Po trzech dobrych latach pracy w Rangersach, McIlhargey pracował ostatnio jako analityczny konsultant. Była to rola, dzięki której blisko współpracował ze Szkockim Związkiem Piłki Nożnej, a w szczególności przy drużynach młodzieżowych tej reprezentacji.

McIlhargey stał się tym samym drugim znaczącym wzmocnieniem w klubowym dziele rekrutacji odkąd do drużyny dołączył Ole Gunnar Solskjaer. We wrześniu br. zatrudniono także Andrew Mereditha, który objął funkcję menedżera ds. operacji analitycznych. 47-latek ostatnio pracował w 2. Bundeslidze, w FC St. Pauli.

To jednak nie jedyne wzmocnienie struktur Manchesteru United w ostatnich dniach. Jak podaje portal trainingground.guru, “Czerwone Diabły” zatrudniły właśnie byłego menedżera akademii Sheffield United, Travisa Binniona. 33-latek obejmie na Old Trafford funkcję głównego trenera zespołów U-14 i U-16.

Dyskusja