“The Guardian”: Man Utd rozważa zakup Jadona Sancho już w styczniu

The Guardian Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podaje Jamie Jackson z “The Guardian”, Manchester United rozważa już w styczniowym oknie transferowym podjęcie działań mających na celu sprowadzenie na Old Trafford skrzydłowego Borussii Dortmund, Jadona Sancho.

19-latek miał być głównym celem transferowym “Czerwonych Diabłów” na przyszłoroczne letnie okienko transferowe, ale Ole Gunnar Solskjaer i Ed Woodward mieli zostać zaalarmowani ostatnimi problemami młodego Anglika w niemieckiej drużynie.

Klub z Old Trafford zdaje sobie sprawę, że w zimowym oknie transferowym trudno o dokonanie wielkich wzmocnień, ale przyjmuje politykę, że jeżeli okaże się to możliwe, to podejmie stosowne działania.

W minionym miesiącu Jadon Sancho podpadł trenerowi i włodarzom Borussii Dortmund, spóźniając się na trening po ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Anglii, za co został przez niemiecki klub na jakiś czas odsunięty od składu oraz ukarany grzywną.

Z kolei w minioną sobotę w hicie Bundesligi, w meczu przeciwko Bayernowi Monachium, 19-latek został zmieniony już w 36 minucie gry, a jego zespół przegrał aż 0:4. Po tym spotkaniu menedżer Borussii Dortmund, Lucien Favre, otwarcie skrytykował swojego zawodnika i potwierdził, że zmiana ta nie był podyktowana urazem zawodnika.

Tymczasem w miniony czwartek Sancho wystąpił od pierwszych minut w meczu reprezentacji Anglii z Czarnogórą w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy, który “Synowie Albionu” wygrali aż 7:0. 19-latek zaliczył w tym spotkaniu asystę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze