Reprezentacje: bramka Rashforda i zwycięstwo Anglii na koniec eliminacji

własne Sebastian Słabosz

Na zakończenie zmagań eliminacyjnych do turnieju Euro 2020 w grupie A, Anglicy mierzyli się na wyjeździe z Kosowem. Podopieczni Garetha Southgate’a wygrali pewnie to spotkanie, bo aż 4:0, a jedną z bramek zdobył napastnik Manchesteru United, Marcus Rashford.

Już przed tym spotkaniem Anglicy mieli zapewniony awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W związku z tym Gareth Southgate dał szansę na występ od pierwszych minut innym ofensywnym zawodnikom niż Marcus Rashford.

22-latek pojawił się na placu gry dopiero w 59 minucie zmieniając Calluma Hudsona-Odoi przy stanie 1:0 dla gości. Wychowanek Manchesteru United od razu zaczął sprawiać zagrożenie pod bramką rywali. Najpierw jednak to Harry Kane podwyższył na 2:0, ale w 83 minucie, Rashford świetnie wykończył szybką kontrę Anglików i podanie Raheema Sterlinga.

W doliczonym czasie gry kolejną bramkę dla gości dołożył jeszcze Mason Mount i mecz zakończył się zwycięstwem Anglików 4:0. Podopieczni Garetha Southgate’a z 21 punktami na koncie w 8 meczach zajęli 1. miejsce w grupie A eliminacji do turnieju Euro 2020, wygrywając przy tym 7 spotkań i notując imponujący dorobek strzelecki w postaci aż 37 goli.

22-latek jest ostatnio w bardzo dobrej formie strzeleckiej. Rashford nie tylko strzelił gola także w poprzednim meczu Anglików z Czarnogórą, ale ogólnie zdobył 7 bramek w swoich 7 ostatnich występach w reprezentacji i klubie.

Pełne 90 minut w tym spotkaniu rozegrał Harry Maguire, który pomógł swoim kolegom zachować czyste konto. Z kolei wypożyczony do Sheffield United golkiper „Czerwonych Diabłów”, Dean Henderson, cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych i na swój debiut w dorosłej reprezentacji „Trzech Lwów” będzie musiał poczekać co najmniej do przyszłego roku.