Getty Images

W 13. kolejce Premier League, Sheffied United podejmie na Bramall Lane Manchester United. Były zawodnik “Czerwonych Diabłów”, Dymitar Berbatow, przewiduje podział punktów w tym spotkaniu.

Berbatow przeważnie jest bardzo optymistycznie nastawiony, co do swojego byłego klubu. Tym razem jednak, były gracz Manchesteru United, Tottenhamu i Fulham przewiduje, że spotkanie między Sheffield, a “Czerwonymi Diabłami” zakończy się remisem.

W swojej stałej kolumnie na portalu zakładów sportowych “Betfair”, Berbatow żartował – używając kolorowego języka – na temat piątej pozycji Sheffield w tabeli Premier League. Pochwalił “Szable” za ich grę w obecnym sezonie oraz przewiduje podział punktów na Bramall Lane.

– Co do cholery Sheffield United robi na piątym miejscu w tabeli Premier League. Czy ktoś mi to wytłumaczy? – napisał Berbatow.

– Żarty na bok. Naprawdę dobrze grają w piłkę. Ich formacja 3-5-2 jest bardzo przemyślana. Gdy są atakowani, pięciu zawodników cofa się do obrony. To bardzo efektywne. Są solidną drużyną i dla mnie są niespodzianką obecnego sezonu.

W swoim artykule na łamach “Betfair” po spotkaniu z Liverpoolem Berbatow napisał, że “czuje się źle, widząc że United świętuje remisy”.

Ale wydaje się, że mimo iż Bułgar jest emocjonalnie związany z klubem z Old Trafford racjonalnie podchodzi do spotkania z Sheffield United, przewidując, że to może być trudne spotkanie dla zespołu Ole Gunnara Solskajera.

– Oczywiście chcę, żeby United wygrał, ale czasami trzeba spojrzeć na spotkanie racjonalnie, z perspektywy tego, jak się sprawy mają. To będzie ciężka gra i myślę, że obie drużyny dopiszą na swoje konta po punkcie.

Manchester United nie ma w kadrze na to spotkanie kilku ważnych graczy. Brakuje m.in. Paula Pogby i Scotta McTominaya. “Czerwone Diabły” wygrały pięć z sześciu ostatnich spotkań. Dzisiejszy mecz to pierwsze spotkanie z Sheffield United od sezonu 2006/2007.

Dyskusja