Getty Images

Jak donoszą niemieckie media, cztery kluby z Premier League znajdują się w gronie siedmiu zespołów, które uważnie śledzą postępy młodego pomocnika Bayeru Leverkusen, Kaia Havertza. Wśród nich ma być też Manchester United.

20-letni Niemiec obecnie jest jednym z najbardziej pożądanych młodych graczy, którego od dłuższego łączy się z przenosinami do największych klubów Starego Kontynentu. Według “Bilda“, pomocnik “Aptekarzy” chciałby uporządkować swoją przyszłość w nadchodzących tygodniach, a wiele klubów przystąpiło już do negocjacji.

Jeśli wierzyć wspomnianym doniesieniem, to głównymi zainteresowanymi w tej sprawie są Bayern Monachium, Barcelona, ​​Liverpool, Chelsea, Manchester City, Manchester United i Real Madryt. Cena wywoławcza za reprezentanta Niemiec oscyluje wokół 130 milionów euro i próżno oczekiwać jej obniżenia. Mieli przekonać się o tym “Bawarczycy”, którzy zeszłego lata bez powodzenia próbowali pozyskać Havertza za kwotę ponoć 90 milionów euro plus bonusy.

Wychowanek Bayeru Leverkusen w obecnym sezonie rozegrał szesnaście spotkań, w których strzelił trzy bramki i zanotował asystę, a obecnie leczy kontuzję. Jego talent eksplodował w poprzednich rozgrywkach, kiedy zdobył siedemnaście trafień wraz z czterema kluczowymi podaniami. Dzięki tym osiągnięciom znalazł się na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców Bundesligi, tuż za Robertem Lewandowskim i Paco Alcacerem, grając jednak w niżej notowanym zespole.

Warta podkreślenia wydaje się również wszechstronność gracza, który umożliwia mu występy zarówno w środku pomocy jak i na prawej stronie. Bez wątpienia posiada umiejętności, które w najbliższej przyszłości doprowadzą do wielkiego transferu.

Dyskusja