Getty Images

RB Lipsk nie znajduję się w uprzywilejowanej pozycji w sprawie transferu Erlinga Haalanda, co z pewnością jest świetną informacją dla Ole Gunnara Solskjaera.

Rewelacyjny 19-latek z Salzburga od dłuższego czasu stanowi cel transferowy dla klubu z Old Trafford. Od dłuższego czasu pojawiają się jednak doniesienia, że poważną przeszkodą w pozyskaniu wychowanka Molde FK byłby RB Lipsk, który rzekomo będzie miał możliwość pozyskania zawodnika za niezwykle korzystne 25,7 miliona funtów, z uwagi na powiązania związane z głównym sponsorem obu klubów, które nierzadko “wymieniają się” swoimi zawodnikami.

Istnieniu tego typu klauzuli wykupu zaprzeczył jednak dyrektor sportowy austriackiego klubu, Christoph Freund.

– Nie ma takiej klauzuli, to dla nas żaden problem – powiedział Kickerowi.

– Nigdy nie robilibyśmy takiej przysługi żadnemu klubowi. W przeszłości nigdy się to nie wydarzyło i nie wydarzy się to w przyszłości.

Oznacza to, że Manchester United ma zdecydowanie większe szanse na pozyskanie Norwega. Jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom, to za swojego piłkarza Red Bull Salzburg może zażądać ponad 80 milionów funtów.

Sam Haaland kontynuuje wybitną formę strzelecką. W ostatniej kolejce Ligi Mistrzów strzelił swoją 8 bramkę w tej edycji rozgrywek, jedynie Robert Lewandowski ma więcej (10). Jego dotychczasowy dorobek z tego sezonu to w sumie 27 bramek w 19 spotkaniach.

Dyskusja