Sky Sports

Jose Mourinho na konferencji prasowej przed meczem Tottenhamu z Bournemouth odniósł się do debiutu Maxa Taylora w pierwszym zespole Manchesteru United. 19-letni stoper wygrał walkę z nowotworem jądra, którego wykryto u niego rok temu.

Max Taylor w czwartek zadebiutował w pierwszej drużynie Manchesteru United w meczu 5. kolejki Ligi Europy z Astaną. U 19-letniego środkowego obrońcy rok temu wykryto nowotwór jądra. W lutym pomyślnie przeszedł operację, a później z sukcesem zakończył terapię.

Kiedy nastolatek dowiedział się o swojej chorobie i przeżywał najgorsze chwile w swoim życiu, menedżerem Manchesteru United był Jose Mourinho. Portugalczyk został dzisiaj spytany o Maxa Taylora na konferencji prasowej przed meczem Tottenhamu z Bournemouth.

– Nie tylko ja udzielałem mu wsparcia, robił to każdy w klubie. To był dla nas ogromny szok. Słodki dzieciak, fantastyczny młody profesjonalista. Kiedy otrzymaliśmy tę wiadomość wszyscy byliśmy w szoku, ale myślę, że pierwszym, który nas wszystkich zmotywował, był właśnie on.

– To on był tym, który nas wszystkich zmotywował. Wielu ludzi, w tym ja, próbowało ukryć łzy, kiedy się o tym dowiedzieliśmy. On był tym, który nas motywował, który był silny i gotowy na tę walkę. To niesamowita wiadomość dla klubu i dla wszystkich osób z nim związanych.

On wygrał najważniejszy mecz w swojej karierze. Wszyscy są szczęśliwi. To niesamowita historia i być może inspiracja dla innych młodych ludzi, którzy znajdą się w takiej sytuacji. To piękne, że Ole i pracownicy klubu pomogli mu w tej sytuacji. Zapewnili mu wsparcie, dali mu szansę, to piękne.

Znalezione obrazy dla zapytania max taylor

Jose Mourinho został trenerem Tottenhamu dziewięć dni temu. Przejął zespół na 14. miejscu w tabeli. Od tamtej pory “Koguty” wygrały dwa spotkania – 3:2 z West Hamem oraz 4:2 z Olympiakosem w Lidze Mistrzów.

Dyskusja