Getty Images

Sir Alex Ferguson wypowiedział się na temat pracy Jurgena Kloppa i Pepa Guardioli w ich obecnych klubach. Legendarny menadżer Manchesteru United nie szczędził pochwał za jej niesamowite efekty.

77-latek przemawiał podczas ceremonii League Managers Association, która odbyła się w miniony piątkowy wieczór w Manchesterze, gdzie pojawił się aby wyróżnić obu menadżerów poprzez dodanie ich do League Managers Association’s Hall of Fame.

– Jestem zachwycony, gdy ktoś tak wybija się w piłce nożnej. Zaadaptowanie się do angielskiego futbolu dla kogoś z zagranicy nie jest łatwe, a oni pod tym względem naprawdę się wyróżniają. Myślę, że całkiem słusznie dołączają do panteonu wielkich menadżerów, których tu mieliśmy, poprzez wprowadzenie do Sali Chwały.

Szkot pochwalił również imponujące oraz ryzykowne style gry prezentowane przez tych dwóch dominatorów Premier League:

– To absolutnie genialne. Fantastyczne zespoły, które stworzyli bawią się w fazie ataku oraz emanują podnieceniem i wyobraźnią. Jeśli spojrzysz na ligę w zeszłym jak i tym roku, to została zdominowana przez nich. Oczywiście Liverpool wygrał też Puchar Europy. To był dla nich wspaniały okres i dlatego doceniliśmy odwagę ich zespołów – dodał Ferguson.

W poprzednim sezonie Manchester City w wyścigu o tytuł pokonał Liverpool zaledwie jednym punktem, zdobywając ich 98, w stosunku do 97 “The Reds”. Drużyna Kloppa zdobyła jednak trofeum Ligi Mistrzów, pokonując w finale Tottenham Hotspur i obecnie pewnie prowadzi w ligowej tabeli. Miejmy nadzieje, że to jednak nie jest “ten sezon”.

 

Dyskusja