Getty Images

Kleberson w rozmowie z “Manchester Evening News” wskazał Philippe Coutinho jako możliwe rozwiązanie problemów Manchesteru United z brakiem jakości w środku pola.

Były pomocnik Manchesteru United, Kleberson, uważa, że aby rozwiązać problem braku kreatywności w środku pola, “Czerwone Diabły” muszą za cel postawić sobie sprowadzenie do drużyny Philippe Coutinho. Brazylijczyk aktualnie jest wypożyczony z Barcelony do Bayernu, jednak jest mało prawdopodobne, że “Bawarczycy” zdecydują się na wykupienie pomocnika.

– Manchester United ma dobry zespół, ale potrzebuje “dziesiątki”, która przyjdzie i z miejsca będzie w stanie kontrolować grę – mówił Kleberson w rozmowie z dziennikarzem “Manchester Evening News”.

– Potrzebny jest ktoś, kto stworzy szansę, będzie panował nad piłką i strzelał bramki, gdy nadejdzie taka potrzeba. Wiele zespołów Premier League ma takich zawodników, którzy potrafią strzelać gole regularnie, ale na ten moment Manchester United do nich nie należy.

Philippe Coutinho byłby dobrą opcją dla Man Utd. Wiem, że ostatnio ma problemy z regularną grą w Bayernie, a wcześniej w Barcelonie, ale piłkarze tacy jak on nie tracą swojej jakości. On jest genialnym piłkarzem i byłby wielkim atutem dla Manchesteru United.

Były pomocnik wyraził również wsparcie dla długoterminowego projektu Ole Gunnara Solskjaera. Kleberson jest zdania, że odniesie on sukces, jeśli dostanie odpowiednią ilość czasu.

– Nie zostanie zwolniony, ale ciągle jest na niego wywierana olbrzymia presja. Muszą planować przyszłość. Nie podoba mi się, że kluby tak szybko zwalniają menedżerów. Oni muszą mieć czas na dostosowanie się i wdrożenie swoich koncepcji.

– Jeśli zarząd będzie trzymać stronę Ole, w przyszłości będzie mieć bardzo dobry zespół. Potrzebny jest czas, aby mógł wprowadzić swoje metody i odpowiednią taktykę. Będzie to dobra okazja dla młodych zawodników, będą mogli grać. Dodatkowo mogą sprowadzić do klubu innych zawodników, którzy podniosą poziom zespołu.

Dyskusja