Getty Images

Victor Lindelof wierzy, że Manchester United zwycięży spotkanie z Aston Villą, w dzisiejszym spotkaniu Premier League na Old Trafford.

W wywiadzie dla najnowszego wydania magazynu “United Review”, Victor Lindelof podkreśla, jak ważne jest, by być w stu procentach przygotowanym na przyjazd Aston Villi na Old Trafford.

– Myślę, że to będzie trudny mecz – mówi Lindelof. – Aston Villa to zespół, który bardzo ciężko pracuje. Są w tym momencie nisko w tabeli, więc będą walczyć o każdy punkt.

– To będzie trudny mecz i musimy być przygotowani i trzymać rękę na pulsie. Skoncentrowani od początku, gramy swoje, gramy szybko i miejmy nadzieję, że wszystko maksymalnie utrudnimy zadanie przeciwnikom i zgarniemy trzy punkty.

To będzie pierwsze spotkanie pomiędzy Manchesterem United a Aston Villą od kwietnia 2016 roku. Zespół Deana Smitha wrócił do Premier League po trzech latach w Championship.

Mimo, że zespół z West Midlands wygrał tylko raz na Old Trafford, w trakcie swojej przygody w Premier League, Victor nie jest przekonany, że to będzie łatwy mecz dla “Czerwonych Diabłów”, zwłaszcza po ostatnim, zremisowanym 3:3 meczu z Sheffield United.

– Wszyscy wiemy, że w Premier League nie ma łatwych meczów – mówi 25-latek, wspominając wydarzenia z Bramall Lane. – To mój trzeci sezon w Premier League i wiem, że to bez znaczenia, czy grasz z zespołami z topu, czy z drużynami z niższych miejsc. To zawsze jest trudne spotkanie.

– Zawsze musimy być gotowi. Myślę, że każdy zawodnik wie o tym doskonale. Wie o tym każdy zawodnik grający w Premier League.

“Czerwone Diabły” od końca września zagrały na Old Trafford zaledwie trzy spotkania, pokonując Partizan Belgrad oraz Brighton, a także remisując z Liverpoolem.

Niedzielny mecz jest pierwszym z sześciu, które Manchester United rozegra na własnym boisku w grudniu 2019 roku. Lindelof cieszy się, że w końcu wracają na własne boisko.

– Zawsze dobrze jest grać w domu, na Old Trafford. Miło jest tu wrócić i mam nadzieję, że uda nam się zagrać kilka dobrych spotkań, atakując mądrze.

– Przeciwko Brighton zagraliśmy naprawdę dobry mecz i pokazaliśmy, po raz kolejny, do czego jesteśmy zdolni. Musimy tylko wyjść na murawę z właściwym nastawieniem.

Dyskusja