Getty Images

Paul Scholes w rozmowie ze Sky Sports News wypowiedział się na temat aktualnej formy “Czerwonych Diabłów”. Legendarny pomocnik Manchesteru United stwierdził, że każdy w klubie zdaje sobie sprawę z niezadowalających wyników zespołu, ale wszystko może się zmienić w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

W niedzielę Manchester United zaledwie zremisował na Old Trafford z Aston Villą 2:2. Rezultat ten sprawił, że “Czerwone Diabły” na początku grudnia zajmują 9. miejsce w tabeli, a do prowadzącego w lidze Liverpoolu tracą… 22 punkty. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, podopieczni Solskjaera wygrali w tym sezonie tylko 8 z 21 meczów.

Paul Scholes w wywiadzie udzielonym Sky Sports News stwierdził, że osoby ze sztabu szkoleniowego Manchesteru United zdają sobie sprawę z konieczności poprawy wyników.

– Taka sytuacja jest nie do zaakceptowania przez kibiców, Ole, jego sztab i ludzi w klubie – mówił Scholes. – Oni wiedzą, że to nie jest wystarczające. Jeśli Ole chce coś budować, to musi po drodze osiągać wyniki. Nie możesz oddawać punktów w każdym meczu i kończyć na 10. pozycji w lidze. Potrzebny jest progres.

– Kiedy Jurgen Klopp przyszedł do Liverpoolu, przez pierwsze dwa lata było czuć, że tam jest budowany zespół. Wygląda na to, że w tym roku wygrają ligę.

– Potrzebny jest entuzjazm; kibice muszą zobaczyć drużynę, która za rok lub dwa będzie walczyć o mistrzostwo. Tymczasem nie widzieliśmy tego nawet przez minutę. Kto wie, być może po trzech czy czterech okienkach transferowych Ole będzie w stanie to odwrócić.

Słaba forma Manchesteru United w pierwszej części sezonu spowodowała, że “Czerwone Diabły” tracą osiem punktów do miejsca gwarantującego grę w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Istnieje więc poważne zagrożenie, że po raz trzeci w ostatnich pięciu latach najbardziej elitarne europejskie rozgrywki klubowe nie zagoszczą na Old Trafford.

W grudniu Manchester United czeka sześć spotkań ligowych. Według Scholesa, Man Utd musi wejść na zwycięską ścieżkę i odnieść kilka zwycięstw z rzędu, by nadrobić zaległości w stosunku do pozostałych drużyn z przodu tabeli.

– Będzie trudno, dzieli ich osiem czy dziewięć punktów od miejsca, w którym chcieliby być. Cztery najlepsze zespoły wyglądają zdecydowanie lepiej od Man Utd. Nie zrozum mnie źle, Manchester United może wejść w serię zwycięstw. Nie trzeba na to czekać nie wiadomo jak długo, wszystko może się zmienić, szczególnie w okresie Świąt.

Dyskusja