Getty Images

AS Roma zamierza zaproponować Manchesterowi United 15 milionów euro kwoty podstawowej oraz 3 miliony euro zmiennych za Chrisa Smallinga – twierdzi rzymski dziennik, “Il Romanista”. Anglik jest wypożyczony na ten sezon do klubu ze Stadio Olimpico i swoimi występami zaskarbił sobie zaufanie sztabu trenerskiego Rzymian.

Głównym dylematem w kontekście Manchesteru United i przyszłości jego zawodników jest sytuacja Chrisa Smallinga. Angielski obrońca jest wypożyczony do Romy, gdzie gra bardzo dobrze i całkiem prawdopodobne, że latem na stałe opuści Old Trafford.

AS Roma ponoć złożyła już pierwszą ofertę, którą Manchester United miał odrzucić. Nie wiadomo na ile dokładnie miała opiewać propozycja złożona przez Rzymian, jednak w zależności od źródeł mówi się o kwocie w granicy 10-12 milionów euro.

W minioną niedzielę “Il Romanista” poinformował, że Roma zaproponowała “Czerwonym Diabłom” 10 milionów euro, zaś wcześniejsze doniesienia mówiły o tej samej kwocie z uwzględnieniem jednak 2 milionów wynikających z bonusów.

Druga oferta, którą Rzymianie w najbliższym czasie zamierzają złożyć, będzie korzystniejsza finansowo. Podstawową kwotę stanowić ma 15 milionów euro, zaś 3 miliony euro mogą do Manchesteru United trafić po spełnieniu określonych zmiennych.

Według najnowszych doniesień, zmienne te zostaną podzielone na trzy różne klauzule. Pierwsza zostanie spełniona, jeśli piłkarz osiągnie “cel indywidualny” (najprawdopodobniej po rozegraniu odpowiedniej liczby meczów – dop. red.), druga – jeśli Roma zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów, zaś trzecia – jeśli zdobędzie mistrzostwo.

Dwie pierwsze klauzule powinny zostać dość łatwo aktywowane, co oznacza, że kwota transferu osiągnęłaby poziom 17 milionów euro. Na ostatni warunek trzeba będzie jednak poczekać, bo nic nie wskazuje na to, by to właśnie Roma mogła zdetronizować Juventus.

Dzięki nowej propozycji klub ze stolicy Włoch zbliży się do kwoty, której żąda Manchester United. Wynosi ona 20 milionów euro. Przedstawiciele Romy zamierzają spotkać się z tymi Manchesteru United jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Być może właśnie wtedy zostanie zrobiony kolejny krok naprzód w sprawie ewentualnego odejścia Smallinga.

Dyskusja