Getty Images

Remis z Aston Villą w ostatniej kolejce Premier League wzmógł słowa krytyki w kierunku Ole Gunnara Solskjaera. Pomimo niezbyt dobrego początku w wykonaniu Norwego, Darren Fletcher uważa, że były napastnik to idealny kandydat do prowadzenia tego klubu.

Po 14. kolejce Premier League Manchester United plasuje się na 9. miejscu, mając na swoim koncie 18 punktów. “Czerwone Diabły” tracą 8 punktów do czwartej Chelsea.

Darren Fletcher sugeruje, aby Ole Gunnar Solskjaer otrzymał więcej czasu na przebudowę, a wtedy klub z Old Trafford nawiąże do najlepszych czasów. Zdaniem Szkota obecny sezon jest nie tyle sprawdzianem dla norweskiego menedżera, ale dla obecnych piłkarzy Manchesteru United i tego czy nadają się do reprezentowania “Czerwonych Diabłów”.

– To interesujący sezon. Myślę, że wszyscy w klubie spodziewali się takiego obrotu spraw. Myślę, że za kulisami dochodzi do zmiany kultury, co jest trudne do zrozumienia dla fanów.

– Przy czym uważam, że Ole Gunnar Solskjaer to odpowiedni kandydat na stanowisko menedżera. To od piłkarzy zależy, czy będą częścią tego klubu prowadzonego przez Solskjaera.

– To wyzywanie, które im rzucono. Klub pragnie sprowadzić kolejnych piłkarzy i jestem pewien, że tak się stanie. Zobaczymy, którzy z aktualnych zawodników dalej będą figurować w długoterminowych planach. To ich wyzwanie na ten sezon. Muszą zdać sobie z tego sprawę i poradzić sobie z tym zadaniem.

Dyskusja