Getty Images

Kolejnym z piłkarzy Manchesteru United, który stanął przed klubowymi kamerami po środowym zwycięstwie nad Tottenhamem, był David de Gea. Hiszpan nie ukrywał, że dla całej drużyny była to ogromnie ważna wygrana. 

WYWIAD Z DAVIDEM DE GEĄ DLA MUTV PO MECZU Z TOTTENHAMEM

Osiągnęliście dziś bardzo ważny rezultat.

– Oczywiście. Potrzebowaliśmy tych trzech punktów. Graliśmy przeciwko bardzo dobrej drużynie, która ma w swoim składzie świetnych piłkarzy. Pokazaliśmy jednak, że jesteśmy zdolni do wygrywania z trudnymi przeciwnikami. Pokazaliśmy, że umiemy grać dobrze, że umiemy strzelać bramki i stwarzać sobie sytuacje oraz grać ofensywnie. To był świetny mecz w naszym wykonaniu.

Przez pierwsze pół godziny czy nawet trzydzieści pięć minut oglądaliśmy najlepszą grę w waszym wykonaniu w tym sezonie.

– Też tak uważam. To jedna z najlepszych naszych pierwszych połówek w tym sezonie. Pokazaliśmy wszystko, co mamy. Pokazaliśmy szybkość, kreowanie sobie wielkich okazji bramkowych, ofensywny futbol. Ponadto broniliśmy się dobrze przed klasową drużyną. Musimy być bardzo zadowoleni z tego występu.

Po strzeleniu pierwszego gola brakowało wam jednak tej drugiej bramki. Tymczasem Tottenham to zawsze groźny zespół, gdy prowadzi się z nim tylko 1:0.

– Oczywiście. Musimy szybciej zabijać takie mecze, wykorzystując nasze szanse. Jeżeli tego nie zrobimy, to rywale mogą stworzyć sobie jedną bądź dwie okazje i strzelić gola. Uważam jednak, że bardzo dobrze kontrolowaliśmy to spotkanie. To ogromnie ważne zwycięstwo dla nas. Zobaczymy czy będziemy w stanie podtrzymać ten poziom w każdym meczu i dalej wygrywać.

Byliśmy świadkami dwóch kolejnych bramek Marcusa Rashforda. Co możesz powiedzieć o jego obecnej formie?

Marcus [Rashford] jest w bardzo dobrej formie. Pokazuje swój talent i to że jest prawdziwym strzelcem. Dziś zdobył dwa gole, ale może ich strzelić znacznie więcej. Jesteśmy szczęśliwi, że strzela dla nas kolejne bramki i gra na takim poziomie. To świetny piłkarz.

Czy jest to dla was dodatkowy zastrzyk energii, że już w weekend czeka was kolejny wielki mecz do rozegrania? 

– Tak. To będzie wyjątkowy mecz przeciwko Manchesterowi City. Derbowe spotkanie. Zobaczymy czy będziemy tam w stanie wygrać. To będzie trudny mecz, ale jeżeli pokażemy się z takiej strony jak dzisiaj, to będziemy mieli szansę na zwycięstwo.

Fani wyczuwali, że jest to wielki mecz dla United. Wsparcie kierowane w waszą stronę było wspaniałe do samego końca spotkania.

– Tak, otrzymaliśmy ogromne wsparcie ze strony naszych fanów. Nie tylko dzisiaj. Robią to w każdym meczu. Zarówno tu, jak i na wyjazdach. Gra przed tymi kibicami jest czymś wyjątkowym. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie wygrać dla nich więcej spotkań.

https://www.youtube.com/watch?v=9NIiFgoWLDo

Dyskusja