Podczas gdy w minioną środę podopieczni Ole Gunnara Solskjaera rozgrywali świetne zawody na Old Trafford przeciwko Tottenhamowi, kadra Manchesteru United do lat 21 mierzyła się w tym samym czasie w 1/16 finału Leasing.com Trophy z grającym na co dzień w League One, Tranmere Rovers. Podopieczni Neila Wooda po zaciętym boju przegrali 2:3 i odpadli z tych rozgrywek.

Drużyna rezerw “Czerwonych Diabłów” po raz pierwszy wzięła udział w tych rozgrywkach pucharowych, co miało być szansą dla młodych zawodników, aby nabierali doświadczenia w grze przeciwko seniorskim drużynom, w tym wypadku z League One i League Two (kolejno trzeci i czwarty piłkarski szczebel rozgrywkowy w Anglii).

Turniej zaczął się od fazy grupowej, gdzie podopieczni Neila Wooda rozgrywali trzy wyjazdowe mecze i wszystkie wygrali. Ich przeciwnikami byli kolejno Rotherham United (2:0), Lincoln City (1:0), a także Doncaster Rovers (2:1).  Losowanie par 1/16 finału tego turnieju skojarzyły młode “Czerwone Diabły” z ekipą Tranmere Rovers, a więc drużyną, w której na wypożyczeniu “występuje” Cameron Borthwick-Jackson. 22-latek, tak jak w większości spotkań Rovers w tym sezonie, na boisku się nie pojawił.

Zwycięstwo w fazie grupowej oznaczało, że podopieczni Neila Wooda byli rozstawienie w 1/16 finału i mogli grać mecz na własnym boisku. Jednakże na specjalną prośbę klubu z Old Trafford, organizatorzy rozgrywek pozwolili młodym “Czerwonym Diabłom” rozgrywać kolejny mecz na wyjeździe, aby “zbierać dalsze niezbędne doświadczenie”.

W kadrze Manchesteru United znalazło się miejsce m.in. dla Ethana Lairda, Di’Shona Bernarda, Ethana Galbraitha i D’Maniego Mellora, którzy debiutowali w pierwszej drużynie “Czerwonych Diabłów” w niedawnym spotkaniu przeciwko Astanie w Lidze Europy. Udział w tym meczu wzięli także kojarzeni już z grą w seniorskim zespole Tahith Chong i Angel Gomes.

Wszystko bardzo szybko fatalnie zaczęło się dla Manchesteru United. Zawodnicy Tranmere Rovers już w pierwszej minucie meczu wykonywali rzut z autu i skorzystali na kompletnym gapiostwie defensywy “Czerwonych Diabłów”, dzięki czemu Rushian Hepburn-Murphy z bliskiej odległości pokonał Mateję Kovara.

Na odpowiedź podopiecznych Neila Wooda nie trzeba było jednak długo czekać. W kolejnych minutach inicjatywę zaczęli przejmować goście i w 9 minucie do wyrównania doprowadził Tahith Chong, który tego dnia świętował swoje 20. urodziny. Holender urwał się spod opieki obrońcy i płaskim strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał Luke’a Pillinga.

Jubilatowi było jednak mało i po pół godzinie gry miał już na koncie dwa gole. Piłkę ładnie przyjął D’Mani Mellor, który oddał strzał, ale jego próba się nie powiodła, jednak futbolówka do niego wróciła i wystawił ją Tahithowi Chongowi, który strzałem lewą nogą wpakował ją do bramki.

Gdy wydawało się, że goście mają wszystko pod kontrolą, dziesięć minut później Rovers zdobyli bramkę wyrównującą w zasadzie z niczego. Callum Woods wykonywał rzut wolny z okolic linii środkowej boiska i posłał długą piłkę w pole karne “Czerwonych Diabłów”, tam z kolei zrobiło się straszne zamieszanie, z którego skorzystał Connor Jennigs doprowadzając do wyrównania.

“Czerwone Diabły” od początku drugiej połowy rzuciły się na rywala, ale gra szybko została przerwana, gdy kontuzji doznał Rushian Hepburn-Murphy. Jego miejsce na boisku zajął Corey Blackett-Taylor i po kilku minutach dał się poznać obrońcom Manchesteru United wykorzystując dośrodkowanie Kane’a Wilsona i pakując piłkę do siatki bramki strzeżonej przez Mateję Kovara.

W 70 minucie gra została przerwana na niemal dziesięć minut po tym, gdy Reece Devine doznał groźnie wyglądającego urazu i został zniesiony z boiska na noszach. Klub z Old Trafford potwierdził później w odrębnym komunikacie, że 17-latek doznał wstrząśnienia mózgu, ale nic poważnego mu się nie stało.

Kontuzje wybiły jednak z rytmu obie drużyny. Najgroźniejszy po stronie gości pozostawał Tahith Chong, który w 75 minucie zmusił do interwencji bramkarza Rovers. Holender pod koniec spotkania padł też w polu karnym po jednej z akcji, ale sędzia nie odgwizdał “jedenastki”.

Wcześniejsze urazy zawodników w obu drużynach sprawiły, że sędzia postanowił doliczyć do regulaminowego czasu gry aż 15 minut. Neil Wood zdecydował się wprowadzić na boisko za Marka Helma kolejnego napastnika, Dejiego Sotonę.

Jednak w miarę upływu kolejnych minut frustracja zaczęła przybierać na sile w obu drużynach, czego efektem było wyrzucenie z boiska w ostatnich sekundach spotkania wspomnianego Sotony po starciu z obrońcą Rovers, Sidem Nelsonem.

Pomimo dominacji w końcowej fazie meczu, “Czerwone Diabły” nie były w stanie przełamać defensywy Tranmere Rovers po raz trzeci i ostatecznie pożegnały się z rozgrywkami Leasing.com Trophy.

W swoim następnym meczu podopieczni Neila Wooda podejmą na własnym boisku w rozgrywkach 2. dywizji Premier League 2 ekipę West Bromwich Albion. Spotkanie to zostanie rozegrane 9 grudnia br. (poniedziałek).

Tranmere Rovers – Manchester United U-21 3:2 (Hepburn-Murphy 1′, Jennings 40′, Blackett-Taylor 54′ – Chong 9′ i 31′)

Czerwona kartka: Deji Sotona 90’+17′ (Manchester United)

Skład Manchesteru United U-21: Kovar – Laird, Bernard, Mengi, Devine (Taylor 71′) – Galbraith, Helm (Sotona 89′) – Traore, Gomes, Chong – Mellor

Niewykorzystane zmiany: Woolston, Fish, McCann, McGhee, Mejbri