Getty Images

Obrońca Manchesteru United, Axel Tuanzebe, wezwał swoich kolegów, aby swoim występem w nadchodzących derbach, które zostaną rozegrane na Etihad Stadium, “pomalowali miasto na czerwono”.

– To jedno z największych spotkań w terminarzu. Chcemy wygrać zarówno mecz u siebie, jak i na wyjeździe. Chcemy podjąć się tej walki i oczywiście wspiąć się wyżej w tabeli – mówił Axel Tuanzebe w rozmowie z MUTV.

– Mniej więcej wiadomo, które części miasta są czerwone, a które niebieskie. Openshaw i te rejony są bardziej niebieskie, a z kolei okolice Salford i Trafford są bardziej czerwone. W mieście panuje duży podział pod tym względem, ale my chcemy, aby Manchester był pomalowany na czerwono – dodał.

Tuanzebe zagrał w siedmiu meczach pierwszej drużyny w tym sezonie. 22-latek niedawno wrócił do gry po kontuzji biodra, która sprawiła, że był nieobecny na boisku przez większą część października i niemal cały listopad.

Wychowanek “Czerwonych Diabłów” nie miał jeszcze okazji mierzyć się w derbach Manchesteru na poziomie seniorskim, ale robił to już w roli kapitana na młodzieżowych szczeblach i przyznaje, że nawet tam te spotkania przyciągały dużo uwagi.

– To zawsze agresywny i wielki mecz. Pamiętam, że częściej z nimi wygrywaliśmy niż to oni pokonywali nas. Zawsze jednak te pojedynki były bardzo zacięte, a atmosfera przy ich okazji mocno gęstniała – kontynuował.

– Dla przykładu w kadrze U-16 zawsze mieliśmy menedżera młodzieży, który wchodził do szatni, aby okazać nam wsparcie i pomóc nam zrozumieć jak waży jest to mecz – dodał.

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera podejdą do tego meczu z 6. miejsca w tabeli Premier League, po tym jak w minioną środę pokonali 2:1 Tottenham. Tuanzebe wierzy, że wygrana z “Kogutami” pobudzi jego kolegów i pomoże w sobotę osiągnąć dobry wynik na Etihad Stadium, gdzie “Czerwone Diabły” w ostatnim czasie nie notują złych rezultatów, bowiem przegrali tylko raz na cztery wizyty.

– Tottenham nie należy do najłatwiejszych rywali. Mają teraz swoje problemy, ale mecze przeciwko Spurs zawsze należą do trudnych. Dlatego też takie wejście w ten mecz i zdobycie trzech punktów naelektryzowało nas i dodało nam więcej pozytywnej energii przed spotkaniem z City. Wejdziemy w ten mecz z podniesionymi głowami i mam nadzieję, że wyjedziemy stamtąd z trzema punktami – zakończył.

Dyskusja