Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer po meczu z Tottenhamem udzielił też krótkiego wywiadu stacji BBC. Norweg przyznał w nim, że cały czas myśli długoterminowo o budowie Manchesteru United.

– Zawsze jesteś szczęśliwy, kiedy wygrywasz. Chłopcy uczą się i poprawiają przez cały czas, ale trzeba przyznać, że w tym meczu byli fantastyczni i to przez długi okres spotkania – mówił Solskjaer w rozmowie z BBC.

– Te trzy punkty są dla nas ogromnie ważne. Zaliczyliśmy zbyt wiele remisów w tym sezonie i oddaliśmy zbyt wiele punktów będąc w zwycięskiej pozycji. Poprzednie dwa spotkania [przeciwko Sheffield United i Aston Villi] były dla nas świetną lekcją. Wróciliśmy do gry w świetny sposób.

– Rozpoczęliśmy proces przebudowy w klubie. Podjęliśmy decyzje, które musieliśmy podjąć i chcemy zbudować drużynę, która ponownie będzie lepsza. Nie mogę więc myśleć krótkoterminowo, kiedy to robię.

– Jeżeli odwrócimy swój los i wygramy trzy bądź cztery mecze z rzędu, to ponownie będzie można poczuć, że to “ten” Manchester United – dodał.

Solskjaer pochwalił też po raz kolejny znajdującego się w świetnej formie Marcusa Rashforda.

– To był jego najlepszy występ pod moją wodza. Zagrał dojrzale i był silny przeciwko dobrym piłkarzom Premier League. Podczas wykonywania rzutu karnego wykazał się spokojem i opanowaniem – mówił dalej Norweg.

– Do tego jego pierwsza bramka, wiemy że potrafi tak uderzać. Ponadto miał jeszcze trzy bądź cztery dodatkowe szanse na gola. Wyglądał jakby grał na boisku na podwórku bądź na tyłach domu w swoim ogrodzie.

– Chcemy, aby nasi piłkarze cieszyli się w ten sposób grą. Nie ma tutaj nic niebezpiecznego. Jedynie 75 tysięcy ludzi, którzy chcą zobaczyć to, co nasi zawodnicy mają najlepszego do zaoferowania – zakończył.

Dyskusja