Getty Images

Jak donosi brytyjski “The Mirror”, Manchester United nadal liczy na pozyskanie Christiana Eriksena z Tottenhamu, choć ten ponoć odrzucił ofertę “Czerwonych Diabłów” w minione lato.

Kontrakt Duńczyka ze “Kogutami” wygasa wraz z końcem czerwca 2020 roku. Christian Eriksen w związku z tym już w styczniu będzie mógł podpisać wstępny kontrakt z nowym pracodawcą, opuszczając tym samym Tottenham Hotspur Stadium za darmo po zakończeniu bieżącego sezonu.

Reprezentant Danii latem miał zrezygnować z możliwości transferu na Old Trafford, gdyż chciał nadal występować w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jednak teraz zarówno w przypadku “Kogutów” jak “Czerwonych Diabłów” ukończenie sezonu w TOP 4 może być ekstremalnie trudnym zadaniem.

Był rozgrywający Ajaksu we wcześniejszych wypowiedziach wspominał, że chciałby zaznać innej kultury piłkarskiej. Zainteresowanie piłkarzem od dłuższego czasu przejawia Juventus. Atletico Madryt również wydaje się trzymać rękę na pulsie, a niewykluczony jest również powrót do negocjacji z piłkarzem Realu Madryt.

Według “The Mirror”, Manchester United spróbuje pozyskać Eriksena, ale wszystkie wspomniane wyżej czynniki raczej nie dają na taki ruch większych szans.

Dyskusja