Getty Images

Minister sportu Arabii Saudyjskiej zasugerował kolejną ofertę dotyczącą przejęcia Manchesteru United. O możliwości zmiany właścicieli w klubie z Old Trafford mówi się od dłuższego czasu.

Październikowe doniesienia sugerowały, że obecni właściciele klubu, rodzina Glazerów, odrzuciła już dwie oferty sprzedaży Manchesteru United. W przeszłości wielokrotnie deklarowała niechęć do sprzedaży 20-krotnego mistrza Anglii i nie wydaje się aby sytuacja miała ulec zmianie w najbliższym czasie.

Zapytany o spekulacje na temat książę Abdulaziz bin Turki Al Faisal postanowił wypowiedzieć się zarówno na temat giganta Premier League jak i sportu w swoim rodzimym kraju.

– W przyszłości wszystko jest możliwe. Teraz skupiamy się na rozwoju lokalnym i zainwestowaliśmy dużo pieniędzy w kluby piłkarskie w królestwie – powiedział BBC.

Dyrektor klubu, Richard Arnold, został wcześniej zauważony podczas spotkania z delegatami z Arabii Saudyjskiej. Prawdopodobnie jednak wizyta ta nie była związana z możliwą sprzedażą Manchesteru United.

Książę koronny, Mohammad bin Salman również zdystansował się do plotek w lutym. Informowano wówczas bowiem, że ma zamiar pozyskać klub za ponad 3,8 miliarda funtów.

Dyskusja