manutd.com

“Czerwone Diabły” w sobotę pokonały na wyjeździe Manchester City po bramkach Marcusa Rashforda oraz Anthony’ego Martiala. Widowiska nie skradł jednak występ napastników, lecz prawego obrońcy Manchesteru United, Aarona Wan-Bissaki.

Były pomocnik Manchesteru United, Darren Fletcher, zdradził jedną z zakulisowych ciekawostek związanych z Aaronem Wan-Bissaką, którą usłyszał od piłkarzy “Czerwonych Diabłów”. Szkot wskazał największe atuty prawego obrońcy klubu z Old Trafford, lecz także wyróżnił aspekty, które wymagają poprawy, m.in. grę z piłką przy nodze.

– Uwielbia się bronić. To coś nowego, ale wciąż musi być lepszy z piłką przy nodze. Mam nadzieję, że podczas treningu pracuje nad podaniami. Na razie nie widzę go w roli atakującego obrońcy, który szturmuje obronę rywali – mówił Szkot.

– Rozmawiałem z niektórymi piłkarzami Manchesteru United, którzy powiedzieli mi, że na treningach żaden z piłkarzy nie potrafi wygrać pojedynku z Aaronem Wan-Bissaką.

– Nie chce przepuścić nikogo. Musi jednak poprawić aspekt techniczny. Mimo to już teraz jest fantastycznym bocznym obrońcą. Kiedy poprawi się pod tym względem, zacznie grać na zupełnie innym poziomie. Jest kapitalnym defensorem i wiele wnosi do Manchesteru United – dodał.

Dyskusja