Getty Images

Dosyć zaskakującymi wnioskami podzielił się szkoleniowiec Manchesteru City mówiąc, że być może jego drużyna nie jest w tej chwili w stanie konkurować z najlepszymi drużynami i musi to zaakceptować. Wśród tych zespołów wymienił zwycięski w ostatnich derbach Manchester United.

Porażka z lokalnym rywalem powoduje, że “Obywatele” tracą już 14 punktów do liderującego Liverpoolu. W zeszłym sezonie Manchester City obronił tytuł i zdobył dwa krajowe puchary, jednak w obecnym sezonie przegrali już cztery spotkania.

– Musimy zaakceptować to, że należy popracować nad niektórymi elementami naszej gry, aby ruszyć do przodu. Manchester United ma jakość w defensywie i ma jakość pozwalającą na groźne kontrataki, z czym również musimy się pogodzić – mówił Pep Guardiola.

– To jest poziom, który prezentują Liverpool, Manchester United, Barcelona, Real Madryt czy Juventus. To są zespoły, z którymi musimy się mierzyć i być może rzeczywistość jest taka, że nie mamy do tego odpowiedniej jakości. Musimy się z tym pogodzić i popracować nad sobą – podsumował Hiszpan.

Sezon 2017/18 stał pod znakiem rekordowego zwycięstwa Manchesteru City w lidze. Jednak “Obywatele” w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zostali pokonani przez późniejszych finalistów rozgrywek, czyli ekipę Liverpoolu.

W tej samej fazie odpadli podopieczni Pepa Guardioli również rok temu, również przegrywając z późniejszym finalistą. Tym razem był to zespół Tottenhamu. W ramach “pocieszenia” Manchester City zgarnął tytuł mistrza Anglii, a także zwycięstwa w FA Cup i Carabao Cup.

­

­

Dyskusja