Pomimo początkowych problemów w miniony poniedziałek kadra Manchesteru United do lat 23 sięgnęła po kolejne zwycięstw w rozgrywkach 2. dywizji Premier League 2. Tym razem ofiarą młodych “Czerwonych Diabłów” padła druga drużyna West Bromwich Albion. Podopieczni Neila Wooda wygrali 3:1.

Podopieczni Neila Wooda mieli swoje szanse na szybkie otwarcie wyniku tego spotkania w pierwszym kwadransie, ale zarówno D’Mani Mellor jak i Angel Gomes nie mieli szczęścia pod bramką rywali.

Problemów z wykorzystaniem swojej okazji na początku meczu nie mieli za to goście, kiedy to Jamie Soule dał prowadzenie swojej drużynie strzałem z bliskiej odległości po akcji znanego z występów w Premier League Chrisa Brunta.

Ta bramka dodała “The Baggies” pewności siebie i wyglądało na to, że kolejny gol gości może być tylko kwestią czasu, ale świetnie między słupkami spisywał się Matej Kovar.

Tuż przed przerwą groźny strzał z okolic 20 metrów oddał D’Mani Mellor, ale nie zmusił do interwencji Brada House’a. Do przerwy “Czerwone Diabły” przegrywały 0:1.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli śmielej do ataków, pokazując że Neil Wood i Quinton Fortune nie próżnowali w szatni i odpowiednio zmotywowali swoich zawodników.

Do wyrównania gospodarze doprowadzili w 58 minucie spotkania. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkowywał Tahith Chong, goście nie potrafili dobrze oddalić zagrożenia, futbolówka spadła pod nogi Largiego Ramazaniego, a ten pewnie zmieścił ją w siatce.

“The Baggies” byli blisko ponownego wyjścia na prowadzenie niedługo potem, gdy Ramazani faulował w polu karnym Chrisa Willocka. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany, ale przegrał pojedynek z Mateją Kovarem.

To zdecydowanie pobudziło ekipę “Czerwonych Diabłów”, która siedem minut później wyszła na prowadzenie po strzale D’Maniego Mellora. Z kolei na minutę przed końcem wynik na 3:1 ustalił Angel Gomes, który wykorzystał świetne dośrodkowanie ze strony Tahitha Chonga.

Podopieczni Neila Wooda po 12 meczach w rozgrywkach 2. dywizji Premier League 2 plasują się na 2. pozycji z 31 punktami na koncie. Młode “Czerwone Diabły” ustępują jak na razie “Młotom” o jeden punkt w walce o bezpośredni awans do 1. dywizji.

W kolejnym meczu kadra Manchesteru United do lat 23 zmierzy się na wyjeździe z drugą ekipą Reading. Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach rozgrywek 2. dywizji Premier League 2 16 grudnia br. (poniedziałek).

Manchester United U-23 – West Bromwich Albion U-23 3:1 (Ramazani 58′, Mellor 68′, Gomes 89′ – Soule 16′)

Skład Manchesteru United U-23: Kovar – Laird, Taylor, Bernard, Mengi – Garner (Puigmal 64′), Gomes, Galbraith – Chong, Mellor, Ramazani

Niewykorzystane zmiany: McGhee, Carney, Traore, Helm