Getty Images

Już w nadchodzący piątek młode “Czerwone Diabły” rozpoczynają rywalizację w FA Youth Cup, czyli w młodzieżowym Pucharze Anglii. Pierwszym rywalem podopiecznych Neila Ryan na drodze po to trofeum będą rówieśnicy z Lincoln City.

Początek spotkania na Leigh Sports Village zaplanowany jest na godzinę 20:00 czasu polskiego. Spotkanie będzie można obejrzeć w MUTV, wraz z byłymi młodzieżowymi zawodnikami Sammym McIlroyem i Benem Thornleyem.

Obecny menadżer pierwszego zespołu, Ole Gunnar Solskjaer, jest wielkim fanem tych zasłużonych rozgrywek, które klub zdołał wygrać dziesięciokrotnie i dzięki którym wypromował wielu dobry zawodników do pierwszego składu.

– Myślę, że to fantastyczny turniej. Przeważnie w przypadku Akademii nie chodzi o wygraną, a bardziej o naukę. FA Youth Cup to jednak jedyny turniej, który wywiera na młodych presję – mówił Norweg.

– Ta walka o zwycięstwo jest ważnym etapem ich edukacji. Muszą być bowiem gotowi na presję w klubie, więc jesteśmy dumni z udziału w FA Youth Cup. Oby w ten ważny piątek trzynastego dzieciakom dopisało szczęście. Wierzę w nich oraz menadżera Neila Ryana i podoba mi się sposób prowadzenia tego zespołu – powiedział Ole, który planuję obserwować nadchodzące starcie.

Były trener rezerw Manchesteru United oczekuje dużej frekwencji na stadionie, która powinna okazać się niezwykle inspirująca dla zawodników.

– To świetna okazja. Zespół zagra teraz z wielkimi oczekiwaniami i myślę, że to szansa na stworzenie zwycięskiej mentalności. Jest to również istotna pora na rozegranie takiego meczu. Typowe sobotnie spotkania rozgrywane o godzinie 11:00 nie gromadzą zbyt wielkiej publiczności, więc mam nadzieję, że w piątkowy wieczór frekwencja będzie duża.

Promowanie rodzimych talentów zawsze było ważnym elementem DNA “Czerwonych Diabłów”, a obecność dwunastu wychowanków w składzie pierwszej drużyny tylko to potwierdza. To wyjątkowy okres dla Akademii, gdzie dobre występy na szczeblu młodzieżowym mogą okazać się przepustką do spełnienia marzeń.

– Cenię sobie współpracę z młodymi graczami i chcę, aby wielu z nich okazało się na tyle dobrych, aby przebić się do pierwszego zespołu. Zawsze będą mieli okazję do wykazania się. Jest to jednak uzależnione od ich umiejętności, chęci do nauki, postawy jakiej oczekujemy od zawodnika Manchesteru United oraz oczywiście jakości ich występów. Zdecydowanie wszyscy stoją przed wielką szansą – zakończył.

Dyskusja