Getty Images

Chociaż pierwsza połowa na to nie wskazywała, w drugiej “Czerwone Diabły” pokazały, kto powinien wygrać grupę L i pewnie rozprawiły się z bezradną defensywą AZ Alkmaar.

W 4. minucie Yukinari Sagawa postanowił sprawdzić, czy Sergio Romero dobrze się rozgrzał na ten mecz. Na szczęście Argentyńczyk bez problemu wyłapał prosty strzał, jednak Manchester United nie wyglądał najlepiej na początku spotkania.

Pierwsza poważna szansa dla “Czerwonych Diabłów” miała miejsce dopiero w 33. minucie. Skrzydłem zaszarżował Ashley Young i podał do ustawionego w polu karnym Juana Maty. Hiszpan oddał strzał, ten jednak został zablokowany przez obrońcę holenderskiej drużyny.

Po przerwie groźną akcją znów popisali się podopieczni Solskjaera. Z prawej strony zaatakował Greenwood, który wypatrzył w polu karnym Anthony’ego Martiala. Francuz przyjął piłkę, ale niestety uderzył nad poprzeczką.

Na efekt lepszej gry gospodarzy nie trzeba było jednak długo czekać. W 53. minucie Nemanja Matić zagrał do Juana Maty, ten zaś podał piłkę pomiędzy obrońców a bramkarza. Nikt jednak nie nabiegał na futbolówkę, więc przejął ją Ashley Young po prawej stronie pola karnego, który mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania.

Pięć minut później wynik podwyższył Mason Greenwood. Po spornej sytuacji, w której sędzia nie odgwizdał faulu Jamesa Garnera na Fredriku Midtsjo, piłkę przejął młody napastnik, który plasowanym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości.

Cztery minuty i kolejna okazja. Znów Mason Greenwood, tym razem ewidentnie faulowany w polu karnym przez Fredrika Midtsjo. Pod nieobecność na boisku Rashforda i Martiala, jedenastkę pewnie wykonał Juan Mata.

Wynik ustalił nie kto inny, jak Mason Greenwood, stając się bohaterem spotkania. Przebojem wdarł się w pole karne, oddał strzał na bliski słupek i bez problemu drugi raz pokonał bramkarza. W ten sposób w ciągu 11. minut Manchester United zdobył 4 bramki i zapewnił sobie komfortowe zwycięstwo.

Manchester United – AZ Alkmaar 4:0 (0:0) (Young 53′, Greenwood 58′ i 64′, Mata 62′ karny)

Manchester United: Romero – Young (kapitan) (Laird 68′), Tuanzebe, Maguire (Jones 68′), Williams – Matić, Garner, Pereira – Mata, Martial (Chong 59′), Greenwood
Niewykorzystane zmiany: Grant, Fred, McTominay, Rashford

AZ Alkmaar: Bizot – Svensson, Clasie, Wuytens, Wijndal – Midtsjo, Stengs, Koopmeiners – Sugawara (Vlaar 68′), De Witt (Druijf 63′), Idrissi (Ouwejan 77′)
Niewykorzystane zmiany: Aboukhlal, De Boer, Kramer, Reijnders