Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer przed czwartkowym spotkaniem z AZ Alkmaar udzielił krótkiego wywiadu klubowej telewizji. Norweg mówił w nim m.in. o rywalizacji w składzie i powodach wystawienia do gry w tym meczu takiej, a nie innej “jedenastki”.

Ole, dokonałeś dziewięciu zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do weekendowego meczu z Manchesterem City, ale to wciąż silna drużyna?

– Zgadzam się z tobą. Mam dobry skład, pełen dobrych piłkarzy. Ważne jest, aby w tym okresie podtrzymywać wszystkich w kondycji meczowej. Niektórzy z tych zawodników być może nie grali ostatnio tak dużo jak tego by chcieli. Mamy teraz szansę dać niektórym z nich trochę minut na boisku. To też szansa dla nich, aby być może wskazać na mnie palcem i powiedzieć: “chcę grać więcej”.

Nemanja Matić nie grał w piłkę od czasu, gdy za pierwszym razem mierzyliście się z AZ Alkmaar. Czy to dla niego szansa, aby się pokazać, biorąc pod uwagę liczbę meczów, która jest przed wami?

– Myślę, że to okazja dla wszystkich tych zawodników. Jestem pewny i wiem to, że gdy spojrzę każdemu z nich w oczy i powiem danemu zawodnikowi, że dziś usiądzie na ławce, to nie będzie szczęśliwy, nie będzie mnie lubił. Jednak to jest ich szansa.

Waszym celem jest dziś dokończenie zadania i zwycięstwo w grupie?

– Gramy przeciwko dobrej drużynie. Może nie mają tak fantastycznie rozpoznawalnej marki jak Ajax czy PSV Eindhoven, ale gdy spojrzy się na ich występy oraz pozycje w lidze holenderskiej, to stwierdzisz, że to bardzo dobra drużyna. Ten mecz jest w naszych rękach. Oczywiście chcemy wygrać tę grupę, dlatego też wystawiliśmy do gry taką drużynę.

Dyskusja