Getty Images

Jak potwierdza Fabrizio Romano i Marcus Christenson z “The Guardian”, napastnik RB Salzburg, Erling Braut Haaland, rozważa oferty z Borussii Dortmund i RB Lipsk po tym jak odwiedził siedziby obu tych klubów. Przy czym zdaniem wspomnianych dziennikarzy, 19-latek – przed podjęciem ostatecznej decyzji nt. swojej przyszłości – zamierza siąść do rozmów także z Manchesterem United i Juventusem.

W czwartek rano pojawiła się informacja, że norweski napastnik wraz ze swoim agentem, Mino Raiolą, wylądowali w środę w Dortmundzie, gdzie spotkali się z przedstawicielami tamtejszej Borussii. Zawodnik w Niemczech miał także rozmawiać z włodarzami RB Lipsk. Doniesienia te potwierdził m.in znany z przekazywania wiarygodnych informacji były piłkarz, a obecnie dziennikarz norweskiej telewizji, Jan Aage Fjortoft.

Przedstawiciele obu niemieckich klubów starają się przekonać zawodnika do transferu do Bundesligi już w styczniu. Negocjacje z obecnym pracodawcą 19-latka, ekipą RB Salzburg, mają być o tyle ułatwione, że w kontrakcie zawodnika ponoć wpisana jest klauzula odstępnego opiewająca na kwotę 25 milionów euro (21,2 milinów funtów), przy czym austriacki klub wycenia swoją młodą gwiazdę na około 60 milionów euro.

Ponadto ktokolwiek ostatecznie pozyska Erlinga Haalanda będzie musiał się liczyć z koniecznością wypłaty dość sporej prowizji jego agentowi, Mino Raioli.

Priorytetem Norwega ma być znalezienie klubu, w którym będzie mógł tak często wychodzić na boisko jak to tylko możliwe. Sam piłkarz i jego rodzina, włączając w to jego ojca Alfa-Inge Haalanda (byłego piłkarza m.in. Manchesteru City i Leeds United), obawiają się, że w Manchesterze United liczba tych występów mogłaby być ograniczona przez konkurencję z takimi zawodnikami jak Anthony Martial czy Marcus Rashford. Podobnie ma się rzecz z Juventusem, gdzie jest Cristiano Ronadlo, Gonzalo Higuain i Paulo Dybala.

Mimo rozmów zawodnika z niemieckimi klubami, Manchester United i Juventus mają nie poddawać się w sprawie próby pozyskania Norwega, a przy tym mają prawdopodobnie najlepsze relacje z Mino Raiolą ze wszystkich topowych klubów w Europie. Władze obu drużyn są ponoć gotowe zaproponować 19-latkowi lukratywny, pięcioletni kontrakt.

Haaland strzelił dla RB Salzburg w tym sezonie w dotychczasowych 22 meczach aż 28 goli. Wciąż jest jednak bardziej prawdopodobne, że z austriackiego klubu odejdzie latem przyszłego roku, a nie w najbliższą zimę. 19-latek dołączył do swojego obecnego zespołu w styczniu br. z Molde za 9 milionów euro.

Ponadto RB Salzburg potwierdził w czwartek, że rozmawia z Liverpoolem na temat potencjalnych przenosin na Anfield japońskiego atakującego, Takumiego Minamino. Klauzula wykupu 24-latka wynosi ponoć zaledwie 7,25 milionów funtów.

Część mediów sugerowała, że Japończykiem interesuje się także Manchester United, ale “Manchester Evening News” przekazał, że klub z Old Trafford nigdy nie przyglądał się uważniej poczynaniom akurat tego napastnika RB Salzburg.

Dyskusja