Getty Images

Jak przekazuje “The Telegraph”, powołujący się na źródła z Austrii, Manchester United wciąż pozostaje faworytem w sprawie pozyskania napastnika RB Salzburg, Erlinga Haalanda, pomimo tego, ze 19-latek w środę prowadził rozmowy w Niemczech z działaczami Borussii Dortmund i RB Lipsk.

“The Telegraph”, powołując się na źródła z Austrii twierdzi, że sam piłkarz, który strzelił 8 bramek w 6 meczach w tym sezonie Champions League, preferuje przenosiny do Premier League niż do Bundesligi.

Haaland miał wraz ze swoim agentem, Mino Raiolą, odwiedzić w minioną środę obiekty treningowe Borussii Dortmund i RB Lipsk. Oba te kluby są mocno zainteresowane sprowadzeniem norweskiego napastnika. Jednak on sam ponoć preferowałby grę w Premier League, gdzie też swego czasu grał jego ojciec, Alf-Inge Haaland.

Na korzyść “Czerwonych Diabłów” ma też przemawiać fakt, że 19-latek pracował już wcześniej z Ole Gunnarem Solskjaerem w Molde, zanim menedżer przeniósł się w grudniu ubiegłego roku na Old Trafford. Miesiąc później Haaland trafił do Salzburga.

Zainteresowanie Haalandem oprócz wspomnianych Borussii Dortmund i RB Lipsk wyraża także Juventus.

Dyskusja