Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images

Axel Tuanzebe zaliczył kolejny występ w podstawowym składzie Manchesteru United. 22-letni Anglik solidną postawą w obronie znacznie przyczynił się do okazałego zwycięstwa nad holenderskim AZ Alkmaar na zakończenie tegorocznej edycji fazy grupowej Ligi Europy.

W pomeczowym wywiadzie dla klubowej telewizji MUTV, środkowy obrońca jasno zaznaczył, że celem zespołu Ole Gunnara Solskjaera jest gra w Lidze Mistrzów, a Liga Europy to doskonała okazja dla młodych zawodników na złapanie doświadczenia w profesjonalnej piłce.

– Menedżer przeprowadził z nami dobrą rozmowę w przerwie. Na drugą połowę wyszliśmy z bardziej pozytywnym nastawieniem i olbrzymią chęcią do wygrania tego spotkania. W takich starciach właśnie o to chodzi.

– Darem Mason Greenwooda zawsze była lewa oraz prawa noga. Wykonał dobrą robotę dla zespołu, co jest najważniejsze. Wygraliśmy i znaleźliśmy się w kolejnej fazie turnieju.

– Liga Europy to doskonała okazja dla młodych zawodników, aby zaprezentować swój potencjał. Rozgrywki wcale nie stoją na niskim poziomie. W rundzie pucharowej czekają na nas jeszcze bardziej agresywne drużyny.

– Dobrze też widzieć, jak Ashley Young i Juan Mata zdobywają gole. Myślę, że duch zespołu przez ostatni tydzień miał się naprawdę dobrze. Na bazie ostatnich wyników, w tym zwycięstwa z Manchesterem City, emanowaliśmy pozytywnym nastawieniem. Chcemy podtrzymać tę serię.

– Zachowanie czystego konta zawsze jest bardzo ważne. Cieszymy się, że odnieśliśmy zwycięstwo. W trakcie treningów wszyscy nawzajem wznoszą się na wyższy poziom. Na treningach panuje zdrowa rywalizacja. Chcemy się rozwijać i pokazać, że jesteśmy w stanie konkurować z najlepszymi.

– Chcemy mierzyć się z najlepszymi zespołami na świecie, dlatego pragniemy Ligi Mistrzów. Staramy się tego dokonać. To jedna ze ścieżek, aby dostać się na największe salony piłkarskie i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby się tam znaleźć.

– Ważne jest, aby teraz każdy był dostępny do gry i był gotowy pomóc zespołowi w osiąganiu korzystnych rezultatów. Przed nami trudny okres świąteczny. Czeka nas wiele spotkań, rotacja jest konieczna. Będzie to okazja dla wielu na zaprezentowanie swojego talentu.

https://www.youtube.com/watch?v=qmJ3ckvBJ_w

Dyskusja