Getty Images

Kibice Manchesteru United z pewnością pamiętają wiele długich sag transferowych, a ich bohaterami byli choćby Wesley Sneijder czy też właśnie Nico Gaitan. Teraz, argentyński skrzydłowy postanowił opowiedzieć dlaczego nie trafił na Old Trafford.

Plotki dotyczące wychowanka Boca Juniors towarzyszyły nam przez lata. W kwietniu 2012 roku doniesiono nawet, że transakcja została dopięta, a Benfica otrzyma za swojego zawodnika 20 milionów funtów oraz Federico Machede i Fabio da Silvę.

Do transakcji jednak nigdy nie doszło, a były reprezentant Argentyny opuścił wreszcie drużynę “Orłów” na rzecz Atletico Madryt. Tam jednak zupełnie się nie sprawdził i w późniejszych latach kontynuował przygodę z piłką w Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest wolnym agentem, który szuka nowego pracodawcy.

Znalazł jednak czas na wywiad dla portugalskiej gazety “A Bola”, gdzie skomentował swoją dotychczasową karierę oraz uchylił rąbka tajemnicy na temat swoich planów na przyszłość. W całej wypowiedzi znalazła się wzmianka na temat Manchesteru United.

-Nie doszło do transferu z powodu braku portugalskiego obywatelstwa, które teraz mam. Było mi więc trudniej, a zawsze marzyłem o tym, by móc kiedyś zagrać w Anglii lecz jak dotąd nie doszło do tego.

Wydaje się, to mimo wszystko mało prawdopodobne, gdyż w przypadku transferu za duże pieniądze pozwolenie na pracę raczej nie stanowiłoby większego problemu. W dalszej części artykułu wypowiedział się na temat potencjalnego powrotu do Portugalii.

-Tak, oczywiście, że chciałbym wrócić do Benfiki, gdyż byłem tam bardzo szczęśliwy. Czułem się bardzo dobrze w klubie. Zdaję sobie jednak sprawę, że w piłce nożnej często nie jest łatwo sprawić, by coś się stało. Wiele rzeczy należy wziąć pod uwagę. Czy trener cię ceni, czy masz miejsce w zespole. Mam możliwość powrotu do Boca Juniors po dziesięciu latach, jest też Europa, mam nadzieję, że podejmę dobrą decyzję.

Kto wie, może pewnego dnia doświadczony Argentyńczyk trafi jeszcze na Old Trafford.

Dyskusja