Getty Images

Byli zawodnicy Manchesteru United, Owen Hargreaves i Michael Owen, komentowali w stacji BT Sport czwartkowe zwycięstwo 4:0 “Czerwonych Diabłów” z AZ Alkmaar w Lidze Europy. Obaj nie kryli zachwytów nad występem 18-letniego Masona Greenwooda, który strzelił w tym spotkaniu dwie bramki i wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił z kolei Juan Mata.

Owen Hargreaves nie ma żadnych wątpliwości, że Mason Greenwood – mimo swojego młodego wieku – jest już gotowy do gry na najwyższym poziomie.

– Bramki, które strzela, nie wiem co w nich jest, ale uderza przy tym piłkę tak czysto. Uwielbiam oglądać jak wykańcza akcje, ponieważ robi to z taką łatwością. Jest w tym niezwykle naturalny – mówił były pomocnik klubu z Old Trafford

– Ma idealny wzór do naśladowania w osobie Marcusa Rashforda. Może się po prostu na nim wzorować. Jak na swój wiek, a więc 18 lat, myślę że jest niewiarygodnie naturalnym strzelcem. Będzie gwiazdą, nie mam co do tego wątpliwości – dodał.

Słów uznania w stronę Masona Greenwooda nie szczędził także były snajper m.in. Liverpoolu i Manchesteru United, Michael Owen. Przy czym Anglik przestrzegał swojego młodszego rodaka, aby ten nie zbaczał ścieżki, po której aktualnie kroczy.

– Gdy piłkarze są naprawdę młodzi to patrzy się na ich umiejętności, ale teraz to już kwestia sfery mentalnej. Dorósł już do tego poziomu, nie zrobi już tego szybciej, więc teraz chodzi o wszystko, co będzie się działo w jego głowie – mówił Owen.

– Tak długo jak będzie podążał tą ścieżką we właściwym klubie, który wypromował już tylu młodych piłkarzy, można będzie myśleć, że wszystko jest w najlepszym porządku. Nie mam wątpliwości, że będzie topowym piłkarzem przez długi czas – dodał.

W żartobliwy sposób swoje wrażenia na temat występu Masona Greenwooda w meczu z AZ Alkmaar wyraził Marcus Rashford za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. 22-letni Anglik, który w ostatnim czasie jest w wyśmienitej formie, cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Dyskusja