Getty Images

Manchester United efektownym zwycięstwem 4:0 z AZ Alkmaar zakończył zmagania w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Europy. W pomeczowych wywiadach dla klubowej telewizji MUTV i stacji BT Sport, Ole Gunnar Solskjaer ocenił występ swoich podopiecznych, mając sporo zastrzeżeń do gry w pierwszej części meczu.

O słowach, które padły w szatni:
– W drugiej połowie potrzebowaliśmy większej natarczywości w grze bez piłki i lepszej gry z piłką przy nodze. Nie byliśmy sobą. Chodziło o to, abyśmy wrócili do swojego stylu, do gry Manchesteru United. Wiem, że trudno jest zawodnikom rozgrywać zawody w składzie, który wcześniej ze sobą nie grał. W drugiej połowie znaleźliśmy jednak rytm, wykonywaliśmy więcej podań do przodu i atakowaliśmy. Byliśmy bardziej zdecydowani, stosując pressing, a dzięki temu zdobyliśmy wiele wspaniałych bramek.

O Masonie Greenwoodzie:
– To inna klasa snajpera. Muszę przyznać, że gdziekolwiek się znajduje – w polu karnym lub poza – trzeba spodziewać, że uderzy w bramkę lub obok. Potrafi precyzyjnie wykończyć akcję. Jest dobry w tworzeniu dla siebie przestrzeni. Lewa czy prawa noga – nie ma znaczenia. Jestem bardzo zadowolony z jego występu.

– Czy przypomina mi Wayne’a Rooneya? Nie, to inny typ piłkarza. Musi być zadowolony z tego występu. W przypadku Masona [Greenwooda], najprawdopodobniej zaczął wypatrywać niedzieli. Nie zamierza spoczywać na laurach i myśleć o tym wieczorze. Dla niego zdobywanie goli jest naturalne. Nieważne na jakim poziomie to robi.

O zajęciu pierwszego miejsca w grupie:
– To dla nas kluczowe. Dzięki temu drugi mecz w fazie pucharowej zagramy na własnym stadionie. Teoretycznie zagramy z rywalem z niższej półki. Najważniejsze w tym wszystkim było zapewnienie minut wielu graczom oraz niektórym młodzikom, którzy zdobyli wspaniałe doświadczenie.

– Druga połowa była czymś większym, niż zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Niektórzy chłopcy zapamiętają tę różnicę. To dodatkowe 5%, które dołożysz w każdym zagraniu, więcej precyzji w każdym podaniu, współpraca drużynowa… Wszystko zadziałało w drugiej części gry.

O minionym tygodniu:
– Tydzień w piłce nożnej trwa bardzo długo. Wiele może się zmienić. My natomiast chcemy rozgrywać kolejne spotkania. Nasi chłopcy są w dobrej formie. To fajna grupa. Dzisiaj dokonaliśmy dziewięć zmian. Mogliśmy przeprowadzić ich jeszcze więcej, ale muszę brać pod uwagę grudniowy terminarz. Oni stają się naprawdę dobrą grupą zawodników.

https://www.youtube.com/watch?v=tTEIUeQ63Vo

Dyskusja