FA Youth Cup: Man Utd lepszy od Lincoln City, asysta Łukasza Bejgera

manutd.com Mateusz Gądek

Młodzi zawodnicy Manchesteru United dobrze poradzili sobie w rywalizacji z rówieśnikami Lincoln City na inaugurację rozgrywek tegorocznej edycji FA Youth Cup. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:0, a dwa trafienia zanotował holenderski napastnik, Dillon Hoogewerf.

„Czerwone Diabły” bez wątpienia przystąpiły do starcia w roli faworyta i choć udało się odnieść zwycięstwo, to nie była to łatwa przeprawa. Na pierwsze trafienie musieliśmy czekać aż do 41 minuty. Deji Sotonaprecyzyjnie dośrodkował z lewego skrzydła, a tor lotu piłki przeciął Dillon Hoogewerf. Było to pierwsze trafienie dla United w tym meczu, gdyż cześniej swoich szans nie zdołali wykorzystać Hannibal Mejbri oraz wspomniany Holender.

Gracze Lincoln również mieli swoje momenty lecz nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego w bramce „Czerwonych Diabłów”, Ondreja Mastnego.

W drugiej części spotkania zawodnicy Manchesteru United kilkukrotnie sprawdzali bramkarza gości, a akcję zakończoną drugim trafieniem udało się zanotować w 63 minucie. Do ataku doskonale włączył się Łukasz Bejger i zanotował asystę przy drugim trafieniu Hoogewerfa.

Do końca spotkania rezultat meczu nie uległ już zmianie i „Czerwone Diabły” zdołały awansować do czwartej rundy rozgrywek. Kolejnym podopiecznych Neila Ryana będą rówieśnicy Norwich City.

Teraz podopiecznych Neila Ryana czeka przerwa zimowa. Do meczowej aktywności kadra Manchesteru United do lat 18 wróci dopiero 18 stycznia przyszłego roku, kiedy to będzie gościć na własnym boisku rówieśników z Liverpoolu w ramach rozgrywek Under-18 Premier League North.

Manchester United U-18 – Lincoln City U-18 2:0 (Hoogewerf 41′ i 63′)

Skład Manchesteru United U-18: Mastny – Bejger, Fish, Mengi, Svidersky (Neville 89′) – McCann, Mejbri, Helm – Wellens (Shoretire 72′), Hoogewerf, Sotona (Forson 79′)

Niewykorzystane zmiany: Mee, Hockenhull, Hughes, Iqbal