Getty Images

Manchester United wciąż nie zamierza odpuścić w kwestii transferu Erlinga Brauta Haalanda. W miniony piątek do Salzburga miał pofatygować się osobiście Ole Gunnar Solskjær, aby przekonać napastnika do transferu.

Reprezentant Norwegii prezentuje wybitną formę w barwach austriackiego klubu. W 22 meczach strzelił bowiem 28 bramek, co uczyniło go jednym z najbardziej rozchwytywanych młodych graczy w Europie.

Ostatnio informowaliśmy o poważnym zainteresowaniu ze strony RB Lipsk i Borussii Dortmund, które zdążyły już spotkać się z samym zainteresowanym, aby omówić jego najbliższą przyszłość.

„Daily Mail” informuje jednak, że wspomniane wydarzenia zaalarmowały Manchester United, który wysłał do Austrii menadżera pierwszego zespołu, który miał za zadanie namówić do przejścia na Old Trafford swojego byłego podopiecznego z Molde. Pozyskanie napastnika jak i dwóch środkowych pomocników stanowi bowiem priorytet dla kubu na dwa najbliższe okienka transferowe.

Chociaż włodarze “Czerwonych Diabłów” zdają sobie sprawę, że pozyskanie nowych graczy zimą może okazać się niezwykle, to w przypadku Haalanda możliwe jest dopięcie transferu przed terminem. Co ciekawe, media od dłuższego czasu informują o istnieniu klauzuli wykupu, która umożliwia pozyskanie nastolatka za zaledwie 20 milionów funtów. Doniesienia zdementował jednak dyrektor sportowy Red Bull Salzburg, Christoph Freund.

Dyskusja