The Statesman

Jak przekazuje dziennikarz “Evening Standard”, James Robson, Ashley Young najprawdopodobniej opuści Manchester United po obecnym sezonie. 

34-latkowi obecna umowa z klubem wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku, ale obie strony miały nawet nie usiąść jeszcze do żadnych rozmów, które mogłoby przedłużyć pobyt na Old Trafford kapitana “Czerwonych Diabłów”.

Już w styczniu Young będzie mógł prowadzić rozmowy z innymi klubami zainteresowanymi jego usługami, do których doświadczony Anglik mógłby przenieść się bez sumy odstępnego od przyszłego lata. Prywatnie piłkarz miał już ponoć zaakceptować fakt, że po dziewięciu latach gry w Manchesterze United, jego czas na Old Trafford dobiega końca.

Pomimo tego, że Young pełni w tym sezonie rolę kapitana, wydaje się, że jego występy w pierwszej drużynie będą coraz bardziej ograniczone z uwagi na fakt przebicia się do pierwszego zespołu Brandona Williamsa, a także ze względu na powrót do gry po kontuzji Luke’a Shawa. Obaj zawodnicy mają znajdować się wyżej w hierarchii lewych obrońców u Ole Gunnara Solskjaera.

Z kolei na prawej stronie obrony wsparciem dla Aarona Wan-Bissaki ma być przede wszystkim Diogo Dalot, a ostatnio próbowany jest na tej pozycji także 18-letni wychowanek, Ethan Laird.

Young otrzymał propozycję nowej, rocznej umowy w poprzednim sezonie, ale Ole Gunnar Solskjaer planuje sprowadzenie na Old Trafford co najmniej trzech piłkarzy w ciągu najbliższych dwóch okienek transferowych i spodziewanym jest, że także kolejni obecni zawodnicy “Czerwonych Diabłów” będą odchodzić z klubu, tak jak to miało miejsce chociażby w minione lato. Mówiąc o swoich planach transferowych, Norweg przyznał ostatnio:

– Poszukujemy wzmocnień na wielu pozycjach. Jeżeli spojrzymy na nasz skład i porównamy go do innych drużyn, to zmierzamy w tamtym kierunku. Przy czym potrzebujemy dwóch lub trzech nowych piłkarzy, aby powiększyć liczebność naszej kadry, tak by móc nią rotować podczas długiego sezonu. Zobaczymy kogo uda się pozyskać.

Przeczytaj także:  Juan Mata po meczu z Club Brugge: nie potrafiliśmy złamać defensywy rywali

Przypadek Ashleya Younga może przypominać ten sprzed kilku miesięcy, kiedy to inny kapitan “Czerwonych Diabłów”, Antonio Valencia, po rzadkich występach u Ole Gunnara Solskjaera w poprzednim sezonie, odszedł z klubu po wygaśnięciu umowy i wrócił do Ekwadoru.

Dyskusja