Getty Images

Wszystko wskazuje na to, że Angel Gomes opuści Manchester United za darmo pod koniec obecnego sezonu. Zarząd “Czerwonych Diabłów” wciąż jednak chciałby przedłużyć kontrakt z młodym Anglikiem – donosi “Manchester Evening News”.

Manchester United pozostaje w kontakcie z Angelem Gomesem. Umowa 19-latka wygasa w czerwcu 2020 roku i będzie mógł wtedy odejść z klubu za darmo. Jak dowiedział się “MEN”, agent młodego Anglika miał być “przytłoczony” warunkami, jakie postawił klub.

Angel Gomes wzbudza zainteresowanie wielu europejskich klubów, w tym FC Barcelony. 19-latek ma wolną rękę, by negocjować z klubami w trakcie zimowego okna transferowego.

Menedżer Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer, nie powołał Gomesa na spotkania z AZ Alkmaar oraz Colchester United. Koledzy 19-latka: Mason Greenwood, James Garner, Brandon Williams i Tahith Chong doszli do wniosku, że Gomes – który uczestniczył w zeszłym tygodniu w otwartym treningu – jest kontuzjowany. Ostatnim meczem Gomesa było spotkanie z Astaną w Lidze Europy.

Gomes spędził w Akademii Manchesteru United niemal całe swoje życie. Po raz pierwszy odwiedził kompleks, gdy miał sześć lat. 19-latek zadebiutował w pierwszym zespole w wieku 16 lat o 263 dni w meczu z Crystal Palace. Stał się czwartym, najmłodszym graczem w historii Manchesteru United. Pod koniec 2017 roku zdobył z Anglią mistrzostwo świata w kategorii U-17.

Williams, Greenwood i Garner podpisali w tym roku nowe kontrakty. W zeszłym miesiącu Solskjaer zajął się przyszłością Gomesa i Chonga.

– Odbyliśmy wiele rozmów z chłopcami. Oczywiście ich kontrakty kończą się latem, ale chcemy, żeby zostali. […] Nie widzę lepszego miejsca dla młodego chłopaka, który przeszedł przez Akademię, niż miejsce w pierwszym zespole. Zarówno Angel, jak i Chongy są tu od wielu, wielu lat.

– Chcemy tylko, aby kontynuowali swój rozwój i mamy nadzieję, że dostrzegą to, że jeśli młodzi chłopcy mają potencjał, to dostają swoją szansę na pokazanie go.

Przeczytaj także:  Solskjaer: Fernandes jest piłkarsko podobny do Scholesa, ale ma inną osobowość

Dyskusja