Getty Images

Pomocnik Manchesteru United, Andreas Pereira, postanowił opowiedzieć jak wielki wpływ na jego dotychczasową karierę miał Michael Carrick.

Jeśli wierzyć statystyką, pomocnik pełnił kluczową rolę w ostatnim zwycięstwie nad Colchester United w ćwierćfinale Carabao Cup, gdzie “Czerwone Diabły” musiały wykazać się nie lada cierpliwością, aby zburzyć mur zbudowany przez zespół z League Two. Brazylijczyk twierdzi, że znaczną część zasług za postępy w jego grze należy przypisać obecnemu asystentowi Ole Gunnara Solskjaera, Michaelowi Carrickowi.

-Michael okazał się ogromnie pomocny. Pomaga mi codziennie podczas treningów – powiedział po mecz z Colchester Andreas.

-Uczy mnie jak odbierać piłkę i wytrącać z rytmu inne drużyny. Odegrał niezwykle ważną rolę na tej samej pozycji na której gram i bardzo mnie wspiera. Przeglądam fragmenty gry innych zawodników United, którzy grali w środku pola, w tym Paula Scholesa i Michaela właśnie.

-Jego występy są jednak dla mnie szczególnie istotne, gdyż był ekspertem w rozrywaniu defensywy innych drużyn, a w szczególności takich, które bronią się blisko swojego pola karnego.

-W domu zawsze oglądam piłkę nożną, więc spędzam dużo czasu na przeglądaniu klipów wideo, szczególnie jeśli dotyczą zawodników, którzy grali na pozycji numer 10 jak Wazza(Wayne Rooney). Staram się uczyć od wszystkich.

-W klubie też starają mi się pomóc, ponieważ pokazują mi fragmenty moich występów i pokazują co powinienem poprawić.

Ole Gunnar Solskjaer obchodzi swój pierwszy jubileusz jako menadżer Manchesteru United. Pod jego wodzą Pereira wreszcie regularnie notuje występy w pierwszej jedenastce. Brazylijczyk nie szczędził pochwał dla swego zwierzchnika.

-Rozwinęliśmy się pod wodzą Ole. Wykazujemy się większą cierpliwością, coraz lepiej współpracujemy i wykazujemy się coraz większą pewnością siebie na boisku.

-Sposób, w jaki gramy, to sposób United. Z kontrataku. Jesteśmy bardzo bezpośredni i menedżer odegrał w tym ogromną rolę. Mamy nadzieję, że uda nam się to utrzymać, a on pozostanie jeszcze na wiele lat.

Menedżer i jego personel bardzo mi pomogli. Jako gracz dorastałem. Szczególnie mentalnie jestem silniejszy niż w poprzednim sezonie, gdyż gram dużo więcej niż wtedy. Po każdym występie moja pewność siebie rośnie i mogę pokazać pełnie swoich umiejętności – zakończył Pereira.

 

Dyskusja