manutd.com

W miniony piątkowy wieczór kadra Manchesteru United do lat 19 mierzyła się na Leigh Sports Village Stadium towarzysko z rówieśnikami z AC Milan. Młode “Czerwone Diabły” pokonały włoski zespół 3:0.

Z uwagi na brak gry w tym sezonie “Czerwonych Diabłów” w Lidze Mistrzów, co wiąże się z brakiem możliwości gry kadry U-19 klubu z Old Trafford w rozgrywkach UEFA Youth League, władze Manchesteru United starają się rekompensować brak możliwości zdobywania doświadczenia przez swoich wychowanków na europejskich boiskach, organizując im w zamian co jakiś czas sparingi z drużynami z Europy.

We wrześniu młodzi zawodnicy Herthy Berlin gościli w Altrincham, teraz przyszła pora na AC Milan. “Czerwone Diabły” postawiły jednak twarde warunki Włochom i wygrały ostatecznie 3:0 bo bramkach D’Maniego Mellora, Tahitha Chonga oraz Angela Gomesa, który pełnił w tym spotkaniu rolę kapitana.

W meczu tym wystąpił także Diogo Dalot, który powraca do gry po kontuzji. Portugalczyk spędził na boisku 72 minuty, zanim został zmieniony przez Łukasza Bejgera.

Obecnie zarówno drużyna rezerw, jak i kadra U-18 mają przerwę zimową w swoich rozgrywkach, w związku z czym młodzi piłkarze “Czerwonych Diabłów” do gry powrócą w styczniu.

Manchester United U-19 – AC Milan U-19 3:0 (Mellor 33′, Gomes 87′, Chong karny 90’+5′)

Skład Manchesteru United U-18: Kovar – Dalot (Bejger 72′), Mengi, Bernard, Laird – Galbraith, Gomes, Puigmal (Helm 75′) – Chong, Mellor (McCann 80′), Traore

Niewykorzystane zmiany: Taylor, Mastny, Hockenhull, Neville

Dyskusja