Getty Images

Niezwykle wylewny w ostatnich dniach agent Paula Pogby, Mino Raiola, stwierdził w wywiadzie dla Sky Sports News, że “serce” francuskiego pomocnika należy do Manchesteru United, ale dodał też, że jest to piłkarz, który musi grać w drużynie zdolnej wygrywać trofea.

Pogba wrócił na Old Trafford latem 2016 roku z Juventusu, ale po trzech latach spędzonych w Manchesterze United przyznał w czerwcu br. że rozważa opuszczenie “Czerwonych Diabłów” w celu szukania “nowego wyzwania”. Miesiąc później agent piłkarza, Mino Raiola, przyznał, że znajduje się w trakcie poszukiwania nowego klubu dla swojego klienta.

Jednak ostatecznie 26-latek pozostał na Old Trafford, a Ole Gunnar Solskjaer zapewnił ostatnio, że Francuz na pewno nie zostanie sprzedany w styczniowym oknie transferowym. Raiola zapytany przez Sky Sports News czy Pogba jest zadowolony ze swojej obecnej sytuacji w klubie, odpowiedział:

– Paul zawsze szanował Manchester United i będzie to robił dalej, o ile Manchester United będzie szanował jego. Jedyna osoba, która może w tej sprawie wypowiadać się za Manchester United i Paula to Ole [Gunnar Solskjaer]. Skoro Ole mówi, że Paul nigdzie się nie wybiera, to w porządku. Pozostajemy z nimi w dobrych relacjach.

Kolejnym problemem Paula Pogby są w tym sezonie kontuzje. Francuz doznał pierwszego urazu kostki już w sierpniu, po zbyt szybkim powrocie do gry pogłębił tę kontuzję pod koniec września, co skutkowało operacją. 26-latek wrócił do gry dopiero pod koniec grudnia, ale wciąż nie jest jeszcze w pełnej kondycji meczowej.

– Paul jeszcze nieco zmaga się z kontuzją, więc rozwiązanie tego problemu jest dla nas teraz najważniejsze. Paul ma też tylko jeden cel, jakim jest gra dla Manchesteru United na możliwie najlepszym poziomie. To topowy profesjonalista i uważam, że jego serce należy do Manchesteru United – mówił dalej Raiola.

Przy czym włoski agent, który reprezentuje także takich zawodników jak Zlatan Ibrahimović, Matthijs de Ligt czy nowy nabytek Borussii Dortmund – Erling Haaland, ostrzegł Manchester United, że przyszłość Pogby na Old Trafford będzie stawała pod znakiem zapytania, jeżeli klub nie zdoła z powrotem włączyć się do walki o najwyższe cele.

Raiola zapytany więc czy widzi za rok o tej porze Paula Pogbę w barwach Manchesteru United, odpowiedział:

– Tak, potrafię sobie to wyobrazić, ale mam nadzieję, że będzie walczył o zwycięstwo w lidze, a także grał w Lidze Mistrzów. Czy to coś dziwnego? Czy tylko ja się tym martwię? Czy właściciele klubu się tym nie martwią? Myślę, że każdy kto kocha Manchester United jest zaniepokojony tą sytuacją.

– Martwię się o to przez wzgląd na mojego piłkarza. Nie jestem fanem Manchesteru United, ale mam w tym bardzo bezpośredni interes. Tak długo jak Paul jest w Manchesterze United, tak długo chce wygrywać z tą drużyną trofea. Takim już jest piłkarzem i nie będzie się inaczej zachowywał.

– Jak już mówił Ole [Gunnar Solskjaer], klub aktualnie znajduje się w przebudowie. Mówił, że pracuje nad drużyną na przyszły rok. Miejmy nadzieję, że mu się dobrze powiedzie, ponieważ świat potrzebuje Manchesteru United będącego na szczycie. Z pewnością obecnie nie znajdują się w miejscu, w którym myślą, że powinni być.

Raiola przyznał przy okazji, że nigdy nie rozmawiał z Ole Gunnarem Solskjaerem ani na temat Paula Pogby, ani na żaden inny.

– Jeżeli Ole ma pomysły na temat mojego piłkarza i chciałby porozmawiać ze mną na ten temat, to zna mój numer telefony. Póki co rozmawiam z Edem Woodwardem, ponieważ to on jest osobą, z którą prowadzę rozmowy w tym klubie. Nigdy nie rozmawiałem z Ole. Wiem jedynie, że Paul szanuje Ole i kocha go za to, co dla niego uczynił w przeszłości – zakończył Włoch.

Dyskusja