Getty Images

Nemanja Matić udzielił wywiadu serbskiej gazecie “Telegraf”, w którym przyznał m.in. że nie wie czy w kolejnym sezonie będzie dalej reprezentował barwy Manchesteru United czy może odejdzie z Old Trafford już w styczniu.

O przyszłości Serba na Old Trafford spekuluje się już od dłuższego czasu, gdy 31-latek stracił miejsce w składzie na rzecz Scotta McTominaya, Paula Pogby i Freda. Jednak pod nieobecność pierwszej dwójki, Matić ostatnio ponownie wrócił do wyjściowego składu “Czerwonych Diabłów”.

Serb ma z Manchesterem United kontrakt ważny do końca obecnego sezonu, przy czym klub z Old Trafford może sobie zapewnić przedłużenie tej umowy o kolejne 12 miesięcy, ale póki co nie docierają żadne sygnały sugerujące, że władze “Czerwonych Diabłów” na to się zdecydują.

– Nie wiem, co mam powiedzieć. Mam kontrakt ważny jeszcze przez sześć miesięcy. Zobaczymy co stanie się w styczniu. Czy przedłużę umowę czy może postaram znaleźć sobie coś innego? – zastanawiał się Matić.

– United ma opcję przedłużenia mojego kontraktu, ale zobaczymy co klub ma w planach i czy pokrywają się one z moimi planami. Nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć na ten temat, ponieważ sam naprawdę nie wiem jak będzie – dodał.

W wywiadzie dla serbskiej gazety Nemanja Matić przyznał też m.in., że Manchester United jest większym klubem od Chelsea (31-latek przeniósł się na Old Trafford właśnie ze Stamford Bridge latem 2017 roku), choć dodał, że “The Blues” w ostatniej dekadzie radzili sobie lepiej niż “Czerwone Diabły”.

– United jest większym klubem, patrząc pod kątem historii, ale Chelsea radziła sobie lepiej przez ostatnie 10 lat. To dwa różne kluby, ale przez ostatnie 20 lat byli równymi rywalami pod każdym względem – kontynuował Serb.

Przeczytaj także:  Odion Ighalo: muszę ciężko pracować, aby złapać odpowiednią formę

– United to historia, podczas gdy w Chelsea staraliśmy się prześcignąć United. Nie stały za nami tytuły, ale musieliśmy wygrać. Stworzyliśmy historię i Chelsea nie będzie w stanie wymazać tych, którzy tego dokonali. To zostanie już na zawsze.

– Wiedziałem, co czeka na mnie na Old Trafford. Grałem przeciwko United wiele razy. Zafascynowało mnie to jak wielki ten klub jest, gdy pojechaliśmy na przedsezonowe tournee do Azji. Było widać jak bardzo kochają tam United.

– Pomimo faktu, że w ostatnich latach nie zdobyliśmy żadnego tytułu mistrzowskiego uważam, że United, obok Realu Madryt, to dwa największe kluby na świecie – dodał.

Dyskusja