Agent Fiodora Smołowa: Man Utd interesował się moim klientem przed zakupem Sancheza

Yahoo Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

German Tkachenko, agent Fiodora Smołowa, wyjawił że Manchester United był zainteresowany sprowadzeniem Rosjanina w zimie 2018 roku. Transfer upadł, gdy pojawiła się możliwość sprowadzenia na Old Trafford Alexisa Sancheza z Arsenalu.

Przed sprowadzeniem Alexisa SanchezaManchester United poważnie interesował się Fiodorem Smołowem – poinformował agent rosyjskiego piłkarza. Przenosiny dziś 29-letniego napastnika na Old Trafford były niemal pewne po tym, jak klubowi nie udało się dogadać z Antoinem GriezmannemPaulo Dybalą.

“Czerwone Diabły” przeczesywali rynek w poszukiwaniu napastnika w zimowym okienku transferowym w 2018 roku. Głównymi celami były gwiazdy Atletico i Juventusu, jednak okazały się one być poza zasięgiem, co zmusiło Man Utd do sprawdzenia innych opcji.

Jedną z poważniejszych opcji był piłkarz wówczas Krasnodaru, Fiodor Smołow, który przygotowywał się do występu z reprezentacją Rosji na mundialu. Rozmowy zostały jednak przerwane, gdy okazało się, że możliwe jest przeprowadzenie transferu Aleixsa Sancheza z Arsenalu.

Ostatecznie Chilijczyk trafił na Old Trafford i był odbierany jako bardzo dobry transfer, jednak jego przygoda w Manchesterze United okazała się być pasmem rozczarowań. Obecnie Sanchez przebywa na wypożyczeniu w Interze.

Sprawy mogłyby potoczyć się całkowicie inaczej, gdyby Ed Woodward zdecydował się na przeprowadzenie do końca transferu Smołowa. Agent piłkarza, German Tkachenko, ostatecznie pomógł swojemu klientowi w przenosinach do Lokomotiwu Moskwa pół roku później.

– Kiedy zajmowaliśmy się transferem, Manchester United pojawił się z zaskoczenia, jednak ich zainteresowanie było prawdziwe. Szukali napastnika i mieli dwa główne cele w postaci Antoine’a Griezmanna i Paulo Dybali. Postrzegali nas jako alternatywną opcję.

– Kiedy było jasne, że obaj ci piłkarze nie trafią na Old Trafford, my weszliśmy na scenę. Omawialiśmy zarobki, wynagrodzenie dla agenta, reklamę, inne szczegóły. Wszystko było gotowe, ale Man Utd zdecydował się na Alexisa i nasz ruch upadł.

Przeczytaj również:  Erik ten Hag wyjaśnia wybór składu na mecz z Atletico Madryt

W 45 występach dla Manchesteru United Sanchez zdobył tylko pięć bramek. Mimo, że jego kontrakt obowiązuje aż do 2022 roku, szybko okazało się, że jego przyszłość rysuje się poza Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze