Getty Images

Manchester United jest skłonny zaoferować Leicester City Jesse’ego Lingarda oraz dopłacić 45 milionów funtów, aby przekonać “Lisy” do sprzedaży Jamesa Maddisona – podaje “The Mirror”.

Ole Gunnar Solskjaer jest zdesperowany, by sprowadzić pomocnika Leicester City na Old Trafford. Transfer Anglika miałby rozpocząć kolejny etap przebudowy zespołu.

Norweg, zdaniem “The Mirror”, jest ponoć gotów poświęcić Lingarda, aby Maddison przeszedł do Manchesteru United. Solskjaer wierzy, że pomocnik Leicester City posiada talent oraz głód gry, które sprawią, że będzie on idealnie pasował do “Czerwonych Diabłów”.

27-letni Lingard przeżywa trudny okres w swojej karierze. Od dłuższego czasu nie jest w optymalnej formie i z jego usług zrezygnował selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate. Wyceniany na 40 milionów funtów Anglik ostatni raz zagrał w narodowej kadrze w finałach Ligi Narodów w meczu ze Szwajcarią.

Z drugiej strony Maddison przeżywa swój najlepszy jak do tej pory sezon i szybko stał się głównym celem transferowym dla Manchesteru United.

Choć zarząd “Czerwonych Diabłów” pogodził się z tym, że nie uda się ściągnąć 23-latka w zimowym oknie transferowym, to wierzy, że w lecie uda się go przekonać do przejścia na Old Trafford.

Manchester United jest gotowy niemalże potroić tygodniówkę Maddisona, który obecnie w Leicester zarabia 50 tysięcy funtów. Na Old Trafford Anglik miałby zarabiać 150 tysięcy funtów tygodniowo.

Transfer Maddisona będzie zależał od tego, czy Manchester United zakończy sezon w pierwszej czwórce. 23-latek chciałby w przyszłym sezonie zagrać w Lidze Mistrzów. Leicester jest obecnie wiceliderem Premier League i wyprzedza o 14 punktów wyprzedza “Czerwone Diabły”, które są na piątej pozycji.

Dyskusja