Getty Images

Manchester United nie zamierza próbować ściągnąć Jamesa Maddisona zimą – informuje “Manchester Evening News”. Gazeta donosi także, że pogłoski o przedłużeniu przez pomocnika umowy z “Lisami” są nieprawdziwe, a pomocnik o swojej przyszłości zdecyduje po zakończeniu sezonu.

Pomimo zdecydowanego zainteresowania ze strony Manchesteru UnitedJames Maddison nie odejdzie z Leicester City w zimowym okienku transferowym. Jak informuje “Manchester Evening News”, przedstawiciele Maddisona będą “zaskoczeni”, jeśli klub z Old Trafford podejmie jakąkolwiek próbę sprowadzenia piłkarza w styczniu.

Nastawienie Manchesteru United od samego początku było takie, że będzie skłonny dokonać transferów w zimie, ale tylko gdy pojawi się odpowiedni profilem zawodnik. Za takiego uznany został James Maddison, którego Ole Gunnar Solskjaer miał określić priorytetem na nadchodzący miesiąc.

Deklaracje Brendana Rodgersa sprawiły jednak, że klub wróci do tematu Anglika latem. Menedżer “Lisów” wyznał, że Maddison pracuje nad podpisaniem nowej umowy z Leicester, jednak źródła bliskie piłkarzowi temu zaprzeczają. 23-latek chce poczekać do końca sezonu, zanim podejmie jakąkolwiek decyzję dotyczącą swojej przyszłości.

Po ostatnim spotkaniu Ole Gunnar Solskjaer wyznał, że nie chce osłabiania zespołu w zimowym okienku. Zrobił to w gąszczu informacji o negocjacjach Ashleya Younga InteremAntonio Conte chce zakontraktować lewego obrońcę już w tym miesiącu, jednak kapitan najprawdopodobniej pozostanie na Old Trafford. Źródła z klubu podają również, że w listopadzie Manchester United zrezygnował z planów ściągnięcia piłkarza na tę pozycję, pomimo wcześniejszego monitorowania Bena Chilwella.

– Dzisiejszy wieczór to nie jest dobry moment na rozmowy o odejściu zawodników, ponieważ potrzebujemy tych piłkarzy, których mamy w składzie – mówił Solskjaer. – Zostało nam jeszcze kilka miesięcy tego sezonu. Nie możemy się osłabiać, jeśli ma nastąpić jakiś ruch, to prędzej musimy się wzmocnić. Transfer Younga? Nie wiem o czym mówisz, musiałbyś porozmawiać z Ashem. Chcę się skupić na najbliższym meczu.

Obecna umowa Maddisona z Leicester wygasa w 2023 roku. W listopadzie pomocnik otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji Anglii. Manchester United optymistycznie podchodzi do próby pozyskania pomocnika latem. Mają przemawiać za nim wiek, fakt, że od dziecka kibicował “Czerwonym Diabłom” oraz bliska znajomość z Harrym Maguirem – byłym piłkarzem “Lisów”.

W tym sezonie James Maddison rozegrał 23 spotkania, w których strzelił 9 goli i zanotował 3 asysty.

Dyskusja