Premier League 2: West Ham United – Manchester United 2:0

manutd.com Sebastian Słabosz

Podopieczni Neila Wooda i Quintona Fortune’a w miniony poniedziałek otworzyli rok 2020 od porażki z West Hamem. Było to bardzo istotne spotkanie z perspektywy rozgrywek 2. dywizji Premier League 2, bowiem dzięki temu zwycięstwu liderujące w tabeli „Młoty” zwiększyły swoją przewagę w lidze nad „Czerwonymi Diabłami” do czterech punktów.

W początkowej fazie meczu obie drużyny próbowały otworzyć wynik spotkania, ale nie potrafiły dobrze sfinalizować swoich akcji. Przynajmniej do 25 minuty meczu. Wtedy to Joe Powell dośrodkował piłkę do Alfiego Lewisa, a ten dał prowadzenie gospodarzom.

Zaledwie dziesięć minut później było już 2:0 dla „Młotów”. Tym razem Nathan Holland popisał się celnym trafieniem, pakując piłkę do bramki od poprzeczki. Zadowolenia z tego, co widzi, nie ukrywał siedzący tego dnia na trybunach „nowy” menedżer West Hamu, David Moyes.

Przed przerwą szansę na bramkę kontaktową miał Aliou Traore, ale z bliskiej odległości nie zdołał umieścić piłki w siatce po zagraniu D’Maniego Mellora. Także gospodarze mieli jeszcze okazję podwyższyć prowadzenie, ale lob z niemal 40 metrów Anthony’ego Scully’ego nieznacznie minął bramkę Mateji Kovara. Do przerwy było 2:0 dla gospodarzy.

Po przerwie błąd popełnili zawodnicy Neila Wooda i przed doskonałą szansą stanął skrzydłowy „Młotów”, Dan Kemp, ale jakimś sposobem nie zdołał wykończyć akcji.

Na siedem minut przed końcem bramkarz gospodarzy, Joseph Anang, otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Jednak rezerwowy golkiper rywali, Krisztian Hegyi, w końcówce meczu popisał się wspaniałą interwencją przy uderzeniu Jamesa Garnera. Ostatecznie „Młoty” wygrały 2:0.

Przegrana ta sprawiła, że podopieczni Neila Wooda tracą obecnie do liderującego West Hamu 4 punkty. Młode „Czerwone Diabły” zajmują 2. miejsce w 2. dywizji rozgrywek Premier League 2, gdzie po 14 meczach zebrały 34 punkty.

W kolejnych spotkaniu podopieczni Neila Wooda zmierzą się w lidze na własnym stadionie z drugą drużyną Newcastle United. Mecz ten zostanie rozegrany w najbliższy piątek (10 stycznia br.).

West Ham United U-23 – Manchester United U-23 2:0 (Lewis 25′, Holland 35′)

Czerwona kartka: Joseph Tetteh Anang 83′ (West Ham United)

Skład Manchesteru United U-23: Kovar – Laird, Taylor, Mengi, Devine – Garner, Puigmal – McGhee, Galbraith, Traore – Mellor

Niewykorzystane zmiany: Fojticek, Bernard, Ramazani, Svidersky, Iqbal