Getty Images

Jak informuje Sky Sports, Jadon Sancho zostanie w Borussii Dortmund do zakończenia sezonu 2019/20. Klub nie ma możliwości zastąpienia Anglika teraz, a w letnim okienku ma pogodzić się z odejściem wychowanka Manchesteru City.

Borussia Dortmund jest zdeterminowana, aby zatrzymać Jadona Sancho w klubie do letniego okienka transferowego. Klub przyjął taką postawę pomimo zainteresowania Anglikiem najlepszych europejskich klubów – informuje Sky Sports Germany. Skrzydłowy w swoim kontrakcie, obowiązującym do 2022 roku, nie ma klauzuli odejścia.

Klub z Signal Iduna Park zdaje sobie sprawę, że nie będzie w stanie znaleźć następcy Sancho w zimie, a w kadrze nie ma piłkarza, który mógłby go z miejsca zastąpić. Okienko zostanie zamknięte za trzy tygodnie, a ceny w przypadku sprzedaży skrzydłowego mogłyby być sztucznie windowane. Najprawdopodobniejszym rozwiązaniem jest więc pozostanie Sancho w Dortmundzie aż do lata.

Wstępne zapytania ws. 19-latka złożyły ponoć już takie kluby jak: ChelseaManchester CityManchester UnitedPSGReal Madryt Barcelona. Choć zimą najpewniej będą musiały obejść się smakiem, latem Borussia Dortmund nie będzie robić Sancho problemów przy poszukiwaniu nowego pracodawcy.

W tym sezonie Jadon Sancho wystąpił w 24 meczach we wszystkich rozgrywkach. Zdobył 12 bramek i zanotował 13 asyst. Średnio ma więc udział w ponad jednej zdobytej bramce Borussii w każdym rozegranym spotkaniu.

Dyskusja