Getty Images

Jak przekazała w czwartek przed południem stacja Sky Sports, Manchester United miał zaoferować swojemu kapitanowi, Ashleyowi Youngowi, przedłużenie obecnej umowy o kolejny rok.

Zabieg ten ma na celu odsunąć na bok zainteresowanie 34-latkiem ze stron Interu Mediolan. Antonio Conte ma być ponoć wielkim fanem talentu Anglika, a stacja BBC w minioną środę poinformowała już nawet, że Young przystał na warunki włoskiej ekipy i do Serie A ma przenieść się najpóźniej latem, a być może nawet jeszcze w styczniu.

34-latkowi obecna umowa z klubem z Old Trafford wygasa po zakończeniu trwającego sezonu, co oznacza że piłkarz od stycznia może rozmawiać już z innymi klubami na temat ewentualnych przenosin latem.

Jednak zdaniem Sky Sports, Ole Gunnar Solskjaer chętnie zatrzymałby w składzie Younga, który charakteryzuje się dużym doświadczeniem, uniwersalnością i jest jednym z liderów w klubowej szatni. Tymczasem Inter jest ponoć skłonny zaoferować Anglikowi 18-miesięczną umowę.

Aktualizacja, 09.01.2020 r. godz. 12:05

Jak jednak przekazuje dobrze zorientowany włoski dziennikarz, Gianluca di Marzio, “Czerwone Diabły” miały faktycznie zaoferować Anglikowi nową umowę, ale ten odmówił i wyraził swoją chęć dołączenia do Interu, o czym miał poinformować Ole Gunnara Solskjaera.

Przeczytaj także:  Thomas Muller: był czas, że myślałem o grze w Man Utd

Dyskusja