manutd.com

Jak poinformował Manchester United za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, dwójka zawodników rezerw klubu z Old Trafford – Alex Fojticek i Max Taylor – została wypożyczona na resztę obecnego sezonu do lokalnego Stalybridge Celtic.

Dla 19-letniego Fojticeka jest to więc powrót do ekipy z Northern Premier League, w której spędził pierwszą część obecnego sezonu, rozgrywając w niej łącznie 28 meczów i zachowując przy tym 7 czystych kont.

Słowacki bramkarz wrócił do klubu z Old Trafford w ostatnich dniach, bowiem pierwotnie jego wypożyczenie do Stalybridge Celtic od samego początku miało obowiązywać do stycznia br., jednak dobra opinia menedżera tej drużyny, Simona Hawortha, sprawiła że 19-latek przedłuży swój pobyt w tym klubie.

– Alex to fantastyczny młody chłopak. Przyjemnie było mieć go w naszej szatni. Stanowił ważną część ducha drużyny, którego zbudowaliśmy w tym sezonie – komplementował młodego golkipera wspomniany Simon Haworth.

Razem z Fojticekiem do Stalybridge Celtic na wypożyczenie uda się także 20-letni obrońca rezerw Manchesteru United, Max Taylor. Młody Anglik wrócił do gry w tym sezonie po pokonaniu raka jąder i ostatnio odzyskał nawet miejsce w pierwszym składzie u Neila Wooda. Dla Taylora będzie to pierwsze w karierze wypożyczenie.

Dyskusja