Wysoka wygrana z Norwich

własne Błażej Duda

Manchester United po jednostronnym spotkaniu pokonał Norwich na Old Trafford 4:0 po dwóch golach Rashforda oraz trafieniach Martiala i Greenwooda.

Ostatni zespół w tabeli na Old Trafford kompletnie oddał pole gospodarzom i nie było go stać w akcjach ofensywnych na wiele więcej ponad wybicia do osamotnionego Adama Idaha. Większość akcji toczyła się zatem na połowie Norwich, mimo to „Czerwone Diabły” kazały czekać na pierwszy celny strzał aż do 27. minuty. Wówczas doskonałe dośrodkowanie w pole karne posłał Juan Mata a zamknął je Marcus Rashford, który przez cały występ rozgrzewał kibiców ładnymi sztuczkami technicznymi.

Otwarcie wyniku wniosło nieco swobody w poczynania gospodarzy, który stwarzali sobie kolejne szanse. Z dystansu uderzali Pereira i Fred, zaś po przechwycie w środku pola Mata posłał świetną prostopadłą piłkę do Martiala, który jednak pozwolił się dogonić obrońcom.

Przed przerwą po raz pierwszy „Kanarki” zagroziły bramce Manchesteru United. Błąd po własnym rzucie rożnym popełnił Williams i dezorganizację w obronie mógł wykorzystać Cantwell, ale De Gea zdołał się wyciągnąć do jego strzału na dalszy słupek.

Drugą połowę „Czerwone Diabły” zaczęły od dwóch mocnych ciosów. W 52. minucie Marcus Rashford podwyższył wynik z jedenastu metrów po tym jak do jego podania z pełną determinacją ruszył Brandon Williams i zmusił Tima Krula do faulu w polu karnym.

Chwilę później gospodarze wykorzystali kolejny stały fragment. Rzut rożny wywalczył Pereira, który wykonał krótkie do Juana Maty, a ten, korzystając z nieuwagi rywali dośrodkował do Anthony’ego Martiala, któremu pozostało tylko celnie uderzyć głową.

W 71. minucie na boisku zameldował się Mason Greenwood, który szybko wpisał się na listę strzelców. Wychowanek zebrał bezpańską piłkę po wybiciu jednego z obrońców, szybko przełożył ją sobie na lewą nogę i płaskim strzałem zza szesnastki pokonał Krula.

W końcówce spotkania kilka razy przyjezdni doszli do głosu pod bramką De Gei jednak Hiszpan bez problemu poradził sobie z ich strzałami z dystansu. Po drugiej stronie wyraźnym akcentem swój występ mógł zakończyć Juan Mata ale po świetnym dograniu Gomesa trafił tylko w boczną siatkę.

Manchester United – Norwich City 4:0 (1:0)
Bramki: Rashford 27′, 52′, Martial 54′, Greenwood 76′

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Williams, Fred, Matić, Pereira (Greenwood 71′), Mata, Rashford (James 59′), Martial (Gomes 79′)

Norwich City: Krul, Aarons, Zimmermann, Hanley (Lewis 80′), Byram, Vrancić (Amadou 65′), Tettey, Buendia, McLean, Cantwell, Idah (Hernandez 65′)