Getty Images

Po meczu z Norwich City, Ole Gunnar Solskjaer udzielił także krótkiego wywiadu stacji beIN Sports, w którym odniósł się m.in. do spekulacji na temat transferu na Old Trafford Bruno Fernandesa.

Wcześniej stacja beIN Sports poinformowała, że włodarze Sportingu po spotkaniu z władzami Manchesteru United, mieli ponoć udać się do Londynu, gdzie prawdopodobnie mieli przeprowadzić jeszcze rozmowy z Tottenhamem, który także w minione lato był zainteresowany sprowadzeniem Portugalczyka.

WYWIAD Z OLE GUNNAREM SOLSKJAEREM PO MECZU Z NORWICH CITY DLA BEINS PORTS

Ole, gratuluję dzisiejszego występu twojej drużyny. Czy dziś wszystko było dla was pozytywne?

– Tak.

[Śmiech]

Dwa pytania, odpowiedź jednym słowem.

– Oczywiście jestem bardzo zadowolony z postawy mojej drużyny i z naszego nastawienia. W meczu u siebie przeciwko drużynie z najniższego miejsca w lidze, każdy oczekiwał od nas wygranej. Przy czym Norwich City to dobra drużyna, jeżeli pozwoli im się grać. Jednak my nigdy nie pozwoliliśmy im się rozegrać. Uważam, że praca, jaką wykonali na boisku moi piłkarze w tym spotkaniu, była fantastyczna.

Potrzebowaliście takiej odpowiedzi, zwłaszcza po tym co stało się w pierwszej połowie waszego ostatniego meczu?

– Tak, ale w Manchesterze United zawsze potrzeba odpowiedzi na porażkę, ponieważ gdy tutaj się przegra jeden mecz, to i tak jest już określane jako kryzys [śmiech]. Dobrze, że chłopcy mogli to dziś poczuć. Dziś skupiliśmy się tylko na sobie. Nie baczyliśmy na żadne doniesienia z zewnątrz i to, co inni o nas mówią. Gramy jeszcze we wszystkich możliwych rozgrywkach. Jesteśmy na 5. miejscu w lidze, z niewielką stratą do czwartej pozycji. Musimy patrzeć na to z tej perspektywy, w której jesteśmy. Rozpoczęliśmy tu proces wielkiej przebudowy.

Jaka jest ta perspektywa? To drużyna, która wygrywa z Newcastle United i Burnley, a potem ma problemy z Wolverhampton i wyraźnie przegrywa z Manchesterem City. Czasami trudno jest określić, jaki jest dzisiejszy Manchester United.

– Takie rzeczy się zdarzają, gdy ma się tak młodą drużynę. Wszyscy mówili ostatnio o tym jak młodą drużyną Liverpool pokonał Everton w rozgrywkach FA Cup. Tymczasem nasza drużyna, którą wystawiamy w lidze, jest pod kątem średniej wieku o rok młodsza niż tamten zespół Liverpoolu. Będą pojawiać się wzloty i upadki. W końcu takie doświadczenia, jak to z ostatniego meczu z Manchesterem City, pomogą tym chłopcom. Nie będą w stanie się rozwijać, jeżeli nie będą doświadczać takich rzeczy.

W ostatnich 24 godzinach pojawiło się wiele spekulacji na temat Bruno Fernandesa. Masz nadzieję pozyskać go w tym oknie transferowym, a także kogoś jeszcze?

– Nie mogę rozmawiać na temat piłkarzy grających dla innych klubów. Przy czym muszę przyznać, że mam tutaj wsparcie. Mamy wsparcie zarządu, jeżeli pojawi się coś odpowiedniego dla nas w tym oknie transferowym. Ed [Woodward] i właściciele klubu wiedzą, co tutaj budujemy i bardzo nas w tym wspierają.

Dyskusja