Getty Images

Manchester United jest zainteresowany pozyskaniem Raula Jimeneza oraz Moussy Dembele, podaje Sky Sports. Wydaje się jednak, że pozyskanie tych zawodników w trakcie zimowego okienka transferowego byłoby niezwykle trudne do zrealizowania.

Raul Jimenez, który stał się ubiegłego lata rekordowym nabytkiem Wolverhampton, już wcześniej sugerował, że w przyszłości może opuścić Molineux.

– Musiałbym przyjrzeć się warunkom. Hipotetyczna oferta musiałaby zadowolić mnie, “Wilki” i inny klub – powiedział Meksykanin hiszpańskiej “Marce”.

Reprezentant Meksyku w Premier League odnalazł wreszcie formę w Europie, po nieudanych pobytach w Atletico Madryt i Benfice. W bieżącym sezonie rozegrał na angielskich boiskach 22 spotkania, w których zanotował osiem bramek i sześć asyst, co tylko potwierdza postęp jaki poczynił w ostatnich sezonach.

– Został zidentyfikowany przez Manchester United jako gracz godny zainteresowania. Trudno mi jednak uwierzyć, że “Wilki” go sprzedadzą, szczególnie w styczniu – wypowiedział się na łamach “The Transfer Show”, reporter Sky Sports, Kaveh Solhekol.

Inny napastnik, Moussa Dembele z Olympique Lyon, był z kolei poważnie rozpatrywany przez londyńską Chelsea, która nawet wystosowała za zawodnika ofertę w wysokości 34 milionów funtów. Została co prawda odrzucona lecz to najprawdopodobniej nie jedyna próba przejęcia gracza jaką będzie musiał odeprzeć Lyon. Poważnie w kierunku Francuza rzekomo spogląda również Manchester United.

– Oni (United) chcą pozyskać kolejnego gracza. Można dostrzec, że tak naprawdę nie zastąpili Romelu Lukaku, mając w pamięci wszystkie bramki, które strzelił.

– Obserwują kilku graczy, a jednym z nich jest Moussa Dembele z Lyonu. On sam chciałby wrócić do Anglii, ale problem polega na tym, że Lyon nie chce go sprzedać w tym miesiącu.  To trudna sytuacja lecz myślę, że Francuz chciałby występować w Manchesterze United – zakończył Solhekol.

Dyskusja